Bass Astral x Igo z koncertem w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 10:00
W poniedziałek 26 marca w radiowej Czwórce wystąpił krakowski duet Bass Astral X Igo. Muzycy byli gośćmi Kuby Marcinowicza w audycji "TOP" po godz. 17.00.
Audio
  • Koncert Bass Astral i Igo w radiowej Czwórce. Zaprasza Kuba Marcinowicz (TOP/Czwórka)
Bass Astral x Igo. Koncert w Czwórce
Bass Astral x Igo. Koncert w CzwórceFoto: czwórka/Bartosz Bajerski

Bass Astral X Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet na co dzień występuje w rockowym składzie Clock Machine, jednakże ich wspólny projekt cechuje się bardziej nowatorskimi, elektronicznymi brzmieniami. W 2016 r. za sprawą wytwórni Iglo Records ukazał się debiutancki LP „Discobolus”. Drugi krążek – "Orell" – wydany we współpracy z tą samą wytwórnią miał miejsce pod koniec ubiegłego roku. Oto co sami mówią o swojej twórczości:

– Nasza muzyka sklasyfikowana jest jako elektroniczna, ponieważ używamy do jej tworzenia komputera. Jednocześnie na polskiej scenie tak unikatowa, że wszelkie porównania nie mają większego sensu. Można by rzec, że ta płyta brzmi jak Lenny Kravitz, Boys Noize, Gotye, Childish Gambino, Woodkid, Nicolas Jaar, Jean-Michele Jaar, Bonobo, Paul Kalkbrenner, Fritz Kalkbrenner, Pearl Jam, Gus Gus, Black Keys, Justice, Portishead, Daft Punk, Kavinsky, Arctic Monkeys, Chat Faker, Adelle, Bee Gees i Mrozu, tylko trochę inaczej.

W poniedziałek 26 marca Bass Astral X Igo zagrali koncert w audycji Kuby Marcinowicza "TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem". Koncert transmitowany był na żywo o godz. 17.00 na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+. Nagranie koncertu w załączniku.

ac/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kuba Marcinowicz