Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
Animal Bar i Damian Sikorski w studiu Czwórki
Animal Bar i Damian Sikorski w studiu CzwórkiFoto: Aleksandra Jasińska/Czwórka
O Audycji
Tytuł Będzie głośno! 5 maja godz. 18:06 05.05.2017 18:06
Opis

Obecny skład ukształtował się w 2015 roku i od tamtego czasu zespół nagrał dwie EP-ki. Druga z nich, zatytułowana po prostu "Animal Bar", zawiera materiał w całości po polsku. - Mamy przygotowane także "angielskie zaplecze", ale jesteśmy w Polsce, a tu ludzie myślą po polsku, więc odbiór naszych utworów w tym języku jest łatwiejszy - deklarowali członkowie grupy. Opowiadali też, jak wygląda ich proces twórczy. - To zawsze zajmuje dużo czasu i zjada nam nerwy, bo po prostu dyskutujemy o każdym szczególe danego utworu - tłumaczyli.

Muzycy opowiadali, co na początku motywowało ich do gry i czy najpierw w ich życiu pojawiły się gitary, czy zapał do ćwiczenia pasaży i gam. Tłumaczyli, jak tworzą riffy, a także jaka jest rola perkusisty w ich grupie. Zdradzili też, kiedy będzie można usłyszeć ich na żywo i wspominali swój udział w konkursie Stage4You pod patronatem Czwórki. W programie muzycy zagrali akustycznie w naszym koncertowym studiu, posłuchaliśmy także ich dotychczasowych nagrań.

Zapraszamy także do wysłuchania drugiej godziny audycji, w której graliśmy mnóstwo dobrej rockowej muzyki <<<

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Szymon Rostek, Tomek Sierpiński i Marcin Osiadacz (zespół Animal Bar)

Data emisji: 6.05.2017

Godzina emisji: 18.10

kd/jsz

Playlista
Tagi

Playlista