sPolish - elektroniczny rock o słabościach i pokusach

sPolish Radio powstał początkiem 2014 roku w Pszczynie. Założeniem członków zespołu było wspólne granie muzyki, której na co dzień słuchają, czyli m.in. covery. Dziś na koncie grupa ma kilkadziesiąt koncertów, a z grupy coverowej stali się pełnoprawnym poprockowym składem.
Grupa sPolish wykonała w studiu na żywo numer Yummie
Grupa sPolish wykonała w studiu na żywo numer "Yummie"Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Będzie głośno! 1 grudnia godz. 18:06 01.12.2017 18:06
Opis

- W naszym reperturze byli Sting, Alicia Keys, Rudimental, Alanis Morissette - wymieniała wokalistka, Alicja Mazur Rokita. W tej chwili gramy elektroniczny rock, a podczas koncertów mieszamy własną twórczość z coverami. W przyszłym roku grupa planuje wydanie debiutanckiego albumu, złożony z około 10 utworów, utrzymanych w różnych klimatach. Nad materiałem pracują we własnym studiu. - Wiosną albo latem krążek powinien się ukazać, jesteśmy w połowie pracy. Każdy z nas słucha innych gatunków muzycznych i chcielibyśmy, by to miało swoje odzwierciedlenie na naszej płycie - mówią muzycy. Jak przekonują, starają się pisać o wszystkim, co przytrafia im się w życiu. - O tym, co do nas przychodzi. Od miłości, po słabości i pokusy - mówiła wokalistka Alicja mazur Rokita. 

Jak powstaje ich muzyka i kiedy będzie można usłyszeć ich podczas koncertu? O tym rozmawialiśmy w Czwórce. Muzycy wykonali także na żywo w studiu utwór "Yummie", który pojawi się na mającej się ukazać płycie.


Damian Gorczyca, Damian Sikorski, Arkadiusz Kłusowski
Damian Gorczyca, Damian Sikorski, Arkadiusz Kłusowski

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny programu. W studiu Czwórki pojawili się Damian Gorczyca, kompozytor, basista, producent, a także Arkadiusz Kłusowski, wokalista, finalista III edycji "The Voice Of Poland". Muzycy mówili m.in. o swoim nowym wspólnym projekcie muzycznym. POSŁUCHAJ "Będzie głośno!", 1.12.2017, godz. 19.00 >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Alicja Mazur Rokita (wokale), Damian Kocur (instrumenty klawiszowe), Sebastian Lampart (bas), Wojciech Prządka (perkusja), Michał Wala (gitary)

Data emisji: 1.12.2017

Godzina emisji: 18.05

kd

Playlista
Tagi

Playlista