Tomek Lipiński: polska muzyka niezależna ma szansę podbić świat

- Myślę, że w tej chwili polscy muzycy nie mają szans, żeby powalczyć w światowym mainstreamie. Każda próba będzie wtóra. Za to o reprezentantach polskiej sceny niezależnej jest coraz głośniej - i w Europie, i za oceanem - mówi Tomek Lipiński lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness.  
Tomek Lipiński i Damian Sikorski
Tomek Lipiński i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk
O Audycji
Tytuł Tomek Lipiński: polska muzyka niezależna ma szansę podbić świat
Opis

Artysta apeluje także do młodych muzyków, żeby pamiętali, że duże pieniądze na muzyce zarabiają tylko nieliczni. - Oczywiście to nie znaczy, że nie należy próbować, ale im bardziej nasze serce jest przy treści, przy sensie tego, co robimy, a nie przy tym, ile chcielibyśmy na tym zarobić i jak to szalenie chcielibyśmy być sławni, tym lepiej dla muzyki - przekonuje Tomek Lipiński.     

Gość Czwórki - jako zastępca sekretarza zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - opowiadał także o obchodach stulecia tej instytucji. Do czego jest potrzebna artystom organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców. Jak zarejestrować w ZAiKS-ie piosenkę? I co wspólnego mają popowe przeboje z batonikami?

Zapraszamy także do wysłuchania pierwszej godziny audycji 'Będzie głośno!" >>>

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Tomek Lipiński (muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta i zastępca sekretarza zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

 
Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 19.05

kul

Playlista
Tagi

Playlista