X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Trzeszczak - kobiece oblicze polskich bębnów

Wydaje się, że perkusja to instrument bardzo męski. Od lat temu stereotypowi zaprzecza Agnieszka Trzeszczak, najlepsza polska bębniarka, która po perkusję "sięgnęła" w wieku 13 lat. 
Agnieszka Trzeszczak i Damian Sikorski
Agnieszka Trzeszczak i Damian SikorskiFoto: Karina Terzoni/Czwórka
O Audycji
Tytuł Agnieszka Trzeszczak - kobiece oblicze polskich bębnów
Opis

- Perkusją zainteresowałam się w okresie młodzieńczego buntu, szukałam swojej drogi - mówi Agnieszka Trzeszczak w audycji Damiana Sikorskiego. - Trafiła na reportaż o producencie perkusji, panu Szpaderskim - ta historia, perkusiści mówiący o tym instrumencie z taką miłością, sprawiła, że zainteresowałam się tematem. Zadzwoniłam do pana Szpaderskiego, pojechałam tam. Później, by móc ćwiczyć na instrumencie, powołałam pierwszy zespół - opowiada. 

Agnieszka w 2009 roku zajęła II miejsce w plebiscycie czytelników magazynu "Top Drummer" w kategorii Nowe Nadzieje, a w 2014 została podwójną zwyciężczynią I edycji plebiscytu Polskich Nagród Perkusyjnych Eugeniusz 2014 portalu Beat It & magazynu "Perkusista" w kategoriach: Szkoła Perkusyjna oraz Wydarzenie Perkusyjne, była nominowana w kategorii Perkusista Modern. Swój warsztat muzyczny szlifowała podczas rocznego pobytu w USA, gdzie uczyła się m.in. u Virgila Donatiego i Paula Wertico.

Do tej pory współpracowała m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah, Natalią Kukulską, Wojtkiem Olszakiem, Marcinem Nowakowskim, nagrywała też dla Andrzeja "Piaska" Piasecznego, Maćka Silskiego, Michała Grotta, Kuby i Maćka Molędów.

5 lat temu założyła również szkołę perkusji - Drum Academy. Zachęca do grania, organizuje Drum Fitness, lekcje dla dzieci i dorosłych, zaprasza na campy z gwiazdami perkusji i pomaga dzieciakom z wadami serca. Jak? - o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Agnieszka Trzeszczak (perkusistka)

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 19.05

pj/ac

Playlista
Tagi

Playlista
 • Girls on Fire - Break the Walls
 • Szpilersi , - Boom Bengers
 • Al Bert - Frustracje
 • SMTH ON POINT - I Will Change
 • Kinga Miśkiewicz, - Mów do mnie w tle
 • BloodyMess - Broken Mirror
 • Marta Zalewska , - Gronostaje
 • NOŻE - Gniew
 • Grooveservice - Logałt
 • WASABI - Sukienka
 • Kasia Tontor - Fine
 • SIS - BUMJ
 • SMKKPM - Superbohate