Reni Jusis: muzyka elektroniczna płynie w mojej krwi

- Założyliśmy, że to będzie album z wolnymi, eksperymentalnymi kawałkami. Wyszło tak, że jest do tańca - mówiła o płycie, która premierę będzie miała we wrześniu tego roku wokalistka Reni Jusis. 
Wokalistka Reni Jusis, dziennikarz Czwórki Damian Sikorski
Wokalistka Reni Jusis, dziennikarz Czwórki Damian Sikorski Foto: Michał Piwowarek/Czwórka
O Audycji
Tytuł Reni Jusis: szukam nowych rozwiązań. Nie wyobrażam sobie robić ciągle tego samego
Opis

- Nowe numery są ukłonem w stronę mojej starszej płyty pt. "Transmisja". Mam wielki sentyment do utworów, w których jest szeroka melodia i harmonia. Dużo pojawiło się na niej nawiązań do lat 80. i tamtych brzmień elektronicznych - zdradzała artystka.

- Będzie nawiązywała do moich poprzednich płyt, ale nie zamierzam odcinać kuponów od tego, co już zrobiłam. Po latach poszukiwania poczułam, że muzyka elektroniczna  płynie w mojej krwi, dlatego zostałam dłużej z tym gatunkiem, ale nie jest on celem samym w sobie. Dla mnie jest narzędziem - mówiła w rozmowie z Damianem Sikorskim.

O czym w swoich tekstach opowiada Reni Jusis? Co inspiruje ją do tworzenia muzyki? W jaki sposób w swoim najnowszym projekcie nawiązuje do polskiej poezji? Jak będzie zatytułowany najnowszy album artystki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Reni Jusis (wokalistka)

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 19.05

Playlista
Tagi
Playlista
  • NOŻE - Gniew
  • RENI JUSIS, - Bejbi Siter
  • Jusis Reni - Magnes