Marta Zalewska: szukałam instrumentów, które można podłączyć do prądu

- Edukację muzyczną zaczynałam od skrzypiec klasycznych. To zarazem wdzięczny i niewdzięczny instrument i choć brzmi pięknie, dość szybko zboczyłam w kierunku innych dźwięków - opowiadała Marta Zalewska.
Marta Zalewska
Marta Zalewska Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
O Audycji
Tytuł Marta Zalewska: do rock'n'rolla szkoła jest niepotrzebna
Opis

- Szukałam instrumentów, które można podłączyć do prądu - opowiadała artystka. - Buntowałam się przeciwko klasycznej grze, jakiej uczono mnie w szkole. Mój tata jest gitarzystą basowym, ale nigdy nie zachęcał mnie, żebym poszła w jego ślady. Przeciwnie - twierdził, że bardziej świetlana przyszłość czeka mnie na deskach poważnych sal koncertowych, niż w rockowym zespole - wspominała. 

- Uciekałam ze szkoły żeby grać na basie, zamiast ćwiczyć na konkursy smyczkowe.Wtedy pojawił się kontrabas . Dzięki niemu udało mi się połączyć muzykę klasyczną z basowym brzmieniem, które kocham - wyjaśniała.

Marta Zalewska z zespołem, dziennikarz Czwórki Damian Sikorski Marta Zalewska z zespołem, dziennikarz Czwórki Damian Sikorski

Dlaczego artystka zdecydowała się odejść od gry na klasycznych instrumentach na rzecz rockowego brzmienia? Do czego na swojej muzycznej drodze zainspirował ją Jaco Pastorius? Co powstało z połączenia klasycznego wykształcenia i współczesnych inspiracji? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Marta Zalewska (wokalistka, basistka, gra na skrzypcach i kotrabasie)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 19.05

ac/kul
Playlista
Tagi

Playlista