Podkultura: gramy z serca. W naszej muzyce nie ma matematyki

Za sprawą Podkultury przeniesiemy się w obszary jazzu, funky, popu, muzyki elektronicznej i momentami - mocniejszych brzmień okołorockowych. Z zespołem w plenerowym studiu Czwórki rozmawiał Damian Sikorski.
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski i zespół Podkultura: Michał Klimczak (gitarzysta) i Beata Roma Romanowska (wokalistka)
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski i zespół Podkultura: Michał Klimczak (gitarzysta) i Beata "Roma" Romanowska (wokalistka)Foto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł Podkultura: muzyka, która płynie z serca
Opis

- Określić nasz zespół może słowo "serce", bo każda zagrana nuta pochodzi właśnie stamtąd - mówiła wokalistka zespołu Beata 'Roma' Romanowska.

- Muzyka, która przez całe życie nas otacza, w pewnym momencie przez nas przemawia. Kiedy gramy konkretny kawałek, to nie zastanawiamy się, czy to będzie rock, funk czy jazz. Gramy tak, jak czujemy. - W naszej muzyce nie ma matematyki - dodawał gitarzysta Michał Klimczak. - To, co tworzymy nie mieści się w jednym gatunku, jest po prostu nasze - wyjaśniał.

O tym jak udaje im się łączyć muzyczne i gdzie będzie można posłuchać ich muzyki na żywo w nagraniu. Początku rozmowy z zespołem Podkultura można odsłuchać w tutaj (18:37)>>> .

Spotkamy się też z Piotrem Łukaszewskim, współtwórcą zespołu IRA, obecnie realizatorem dźwięku w studio Custom 34. Opowie o swojej pracy, a młodym twórcom podpowie jak rozwijać swoją muzyczną karierę. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

Piotr Łukaszewski (współtwórca zespołu IRA, realizator dźwięku w studio Custom 34) i dziennikarz Czwórki Damian Sikorski Piotr Łukaszewski i Damian Sikorski

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Podkultura - Beata "Roma" Romanowska (wokalistka), Michał Klimczak (gitarzysta)

Data emisji: 24.08.2018

Godzina emisji: 19.11

ac

Playlista
Tagi
Playlista