X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podkultura: gramy z serca. W naszej muzyce nie ma matematyki

Za sprawą Podkultury przeniesiemy się w obszary jazzu, funky, popu, muzyki elektronicznej i momentami - mocniejszych brzmień okołorockowych. Z zespołem w plenerowym studiu Czwórki rozmawiał Damian Sikorski.
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski i zespół Podkultura: Michał Klimczak (gitarzysta) i Beata Roma Romanowska (wokalistka)
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski i zespół Podkultura: Michał Klimczak (gitarzysta) i Beata "Roma" Romanowska (wokalistka)Foto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł Podkultura: muzyka, która płynie z serca
Opis

- Określić nasz zespół może słowo "serce", bo każda zagrana nuta pochodzi właśnie stamtąd - mówiła wokalistka zespołu Beata 'Roma' Romanowska.

- Muzyka, która przez całe życie nas otacza, w pewnym momencie przez nas przemawia. Kiedy gramy konkretny kawałek, to nie zastanawiamy się, czy to będzie rock, funk czy jazz. Gramy tak, jak czujemy. - W naszej muzyce nie ma matematyki - dodawał gitarzysta Michał Klimczak. - To, co tworzymy nie mieści się w jednym gatunku, jest po prostu nasze - wyjaśniał.

O tym jak udaje im się łączyć muzyczne i gdzie będzie można posłuchać ich muzyki na żywo w nagraniu. Początku rozmowy z zespołem Podkultura można odsłuchać w tutaj (18:37)>>> .

Spotkamy się też z Piotrem Łukaszewskim, współtwórcą zespołu IRA, obecnie realizatorem dźwięku w studio Custom 34. Opowie o swojej pracy, a młodym twórcom podpowie jak rozwijać swoją muzyczną karierę. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

Piotr Łukaszewski (współtwórca zespołu IRA, realizator dźwięku w studio Custom 34) i dziennikarz Czwórki Damian Sikorski Piotr Łukaszewski i Damian Sikorski

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Podkultura - Beata "Roma" Romanowska (wokalistka), Michał Klimczak (gitarzysta)

Data emisji: 24.08.2018

Godzina emisji: 19.11

ac

Playlista
Tagi
Playlista
 • MGŁY, - Bałtyk
 • Dester x Korporacja - Chcemy być młodzi
 • Szpilersi , - Boom Bengers
 • Aga Ozon - PS
 • Hertz KLekot - Jak się nie zakochać
 • KILLEDBYCAR - DRIM
 • Funk Da System - Funkostatek (Czwórka Live)
 • SIOSRY MELOSIK - Batumi
 • Aga Czyż - Kawałek po kawałku
 • Lucky Losers - Na końcu światła
 • Al Bert - Frustracje
 • PodKultura, - V3
 • PodKultura, - W krainie słów
 • Makowski Sebastian, Łukaszewski Piotr, Ptaky, - Chroń to, co masz
 • ODETTE DABROWSKA , - DANCE
 • Need More Clouds, - Joshua Homme