Daniel Walczak: nagrywając płytę dobrze jest pomyśleć o koncertach

- Przełożenie materiału z płyty na język koncertów rządzi się swoimi prawami. Ważne jest, żeby artysta zaufał mojej wyobraźni i nie miał problemów z konfrontacją swojej wizji z pomysłami, które przyjdą mi do głowy - opowiada Daniel Walczak producent muzyczny i koncertowy, który współpracował m.in. z Brodką, Dawidem Podsiadło, Grzegorzem Hyżym i Bokką. 
Daniel Walczak i Damian Sikorski
Daniel Walczak i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Karina Terzoni
O Audycji
Tytuł Daniel Walczak: nagrywając płytę należy myśleć o koncertach
Opis

Gość Czwórki odniósł się także do twórczości Marty Zalewskiej, laureatki drugiej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Marta jest wyjątkowo zdolną i pełną artystką. Świetnie śpiewa, świetnie gra na gitarze, świetnie wygląda na scenie. Wszystko się zgadza - mówi gość Czwórki. - Miałem też okazję posłuchać materiału, który ukaże się na debiutanckiej płycie Marty. Myślę, że w żaden sposób nie odbiega on tego, co robi się teraz w Ameryce, czy tam, gdzie standardy muzyczne ustawione są dość wysoko - dodaje.

Daniel Walczak tłumaczył też, dlaczego więcej pracy wymaga przygotowanie koncertów dla solowego artysty niż dla zespołów i jak wygląda selekcja muzyków do tras koncertowych.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Daniel Walczak (producent muzyczny)

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 19.05

kul

Playlista
Tagi
Playlista