Michał Wasilewski: jako Atari Wu stawiam artystów pod ścianą

- Jestem dość bardzo pracowity i nie lubię stać w miejscu. Kiedy nagrałem utwory na solowy debiut, nie czekałem na decyzję kto to wyda, tylko robiłem kolejne numery. W ten sposób zamiast jednej płyty, zrobiłem cztery krążki - śmieje się kompozytor i producent Michał Wasilewski.
Michał Wasilewski
Michał WasilewskiFoto: Czwórka/Karina Terzoni
O Audycji
Tytuł Michał Wasilewski: jako Atari Wu stawiam artystów pod ścianą
Opis

Jak dotąd gość Czwórki znany był głównie jako współtwórca duety Xxanaxx, solowe produkcje nagrywał natomiast jako Atari Wu. Tak też będzie sygnował swoje autorskie albumy "Cyan", "Magenta", "Yellow" i "Black". - Brzmienia dobierałem do tytułów płyt i chciałem, że każda była trochę inna - tłumaczy artysta. - Pierwszy i drugi krążek będzie dość lekki, "Yellow" w całości hip-hopowy, a płytę "Black" wypełni smutne techno - dodaje.  

Do współpracy Michał Wasilewski zaprosił różnych wokalistów, którym przygotowywał szkice utworów i - jak sam mówi - stawiał ich trochę pod ścianą prosząc, by wpasowali się w formę utworu. Jak brzmią efekty współpracy Michała Wasilewskiego z Basią Wrońską? I co Michał Wasilewski radzi debiutującym muzykom? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

"Będzie głośno!" - poznaj zespół Fever Pitch >>>

Fever Pitch Fever Pitch

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał Wasilewski (producent, kompozytor, współtwórca duetu Xxanaxx)

Data emisji: 31.05.2019

Godzina emisji: 19.05

kul

 

Playlista
Tagi

Playlista