Blauka: w naszej muzyce są wszystkie pory roku

Właśnie ukazał się ich trzeci singiel pt. "Fantazmat", a niebawem światło dzienne ujrzy pełny album. - To będzie zamknięcie pewnego rozdziału w naszej pracy, etapu, który się wydarzył i towarzyszył powstawaniu tej muzyki. Potem będziemy mogli pójść dalej - mówili Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk. 
Piotr Lewańczyk i Georgina Tarasiuk
Piotr Lewańczyk i Georgina TarasiukFoto: Damian Sikorski/Czwórka
O Audycji

Tytuł Blauka: w naszej muzyce są wszystkie pory roku
Opis

Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski, czyli Georgina Tarasiuk, autorka tekstów i muzyki oraz Piotr Lewańczyk, basista i producent muzyczny. Mają spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek skrywające zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji. I teledyski, których sami są pomysłodawcami i współtwórcami. - Staramy się znaleźć drogę do opowiadania historii w sposób wizualny, który nie jest oczywisty. To, co jest w obrazie ma mówić o tym, co jest w tekście, ale nie pokazywać tego dosłownie - mówiła Georgina Tarasiuk.

Po ukazaniu się na rynku trzech singli ma teraz przyjść czas na krążek długogrający Baluki. - Single są dla nas takim powiedzeniem "dzień dobry", przywitaniem się z publicznością. Teraz, już jesienią faktycznie ten album się pojawi - mówił Piotr Lewańczyk.

Dlaczego artyści uważają, że ich muzyka "jest bardziej jesienna" niż "idealna na lato"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Muzycy opowiadali o swoich inspiracjach, wpływie muzyki lat 70. na ich twórczość, historii zespołu i tym, co niebawem pojawi się na ich krążku. Jak powstawała ta płyta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Georgina Tarasiuk, Piotr Lewańczyk (Blauka)

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 19.05

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista