X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blauka: w naszej muzyce są wszystkie pory roku

Właśnie ukazał się ich trzeci singiel pt. "Fantazmat", a niebawem światło dzienne ujrzy pełny album. - To będzie zamknięcie pewnego rozdziału w naszej pracy, etapu, który się wydarzył i towarzyszył powstawaniu tej muzyki. Potem będziemy mogli pójść dalej - mówili Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk. 
Piotr Lewańczyk i Georgina Tarasiuk
Piotr Lewańczyk i Georgina TarasiukFoto: Damian Sikorski/Czwórka
O Audycji

Tytuł Blauka: w naszej muzyce są wszystkie pory roku
Opis

Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski, czyli Georgina Tarasiuk, autorka tekstów i muzyki oraz Piotr Lewańczyk, basista i producent muzyczny. Mają spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek skrywające zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji. I teledyski, których sami są pomysłodawcami i współtwórcami. - Staramy się znaleźć drogę do opowiadania historii w sposób wizualny, który nie jest oczywisty. To, co jest w obrazie ma mówić o tym, co jest w tekście, ale nie pokazywać tego dosłownie - mówiła Georgina Tarasiuk.

Po ukazaniu się na rynku trzech singli ma teraz przyjść czas na krążek długogrający Baluki. - Single są dla nas takim powiedzeniem "dzień dobry", przywitaniem się z publicznością. Teraz, już jesienią faktycznie ten album się pojawi - mówił Piotr Lewańczyk.

Dlaczego artyści uważają, że ich muzyka "jest bardziej jesienna" niż "idealna na lato"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Muzycy opowiadali o swoich inspiracjach, wpływie muzyki lat 70. na ich twórczość, historii zespołu i tym, co niebawem pojawi się na ich krążku. Jak powstawała ta płyta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Georgina Tarasiuk, Piotr Lewańczyk (Blauka)

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 19.05

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
 • Ships Went South - I Won't Fall
 • KAPRAL ZAJĄCZEK - AUTOBUS
 • ZIMNV - Dałbym ci wszystko
 • Dave Kowalski - Dramat
 • Frankenstein Children - Oddech
 • Blauka, - Figle Zuchwałe
 • BLAUKA - Fantazmat (Edit)
 • BLAUKA - Zawzięcie
 • KILLEDBYCAR - Thinking Of You (Czwórka Live)
 • Marta Zalewska, Marta Zalewska, - Hey You
 • Babyhats, Babyhats, - Free
 • Aga Czyż - Kawałek po kawałku
 • Rapto Lapto - Mamy to
 • REGGAESIDE - MARZENIA
 • Sibiga - Tessa
 • YUKAA - ŚWIATŁA