Gwiazdy o "Wydaj płytę z Będzie Głośno": naprawdę warto!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 11:50
"Będzie głośno!" to tytuł cyklicznej audycji i hasło, pod którym radiowa Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających swoją przygodę z branżą muzyczną. Akcję wsparli m.in. Muniek Staszczyk, Baranovski, Bovska, Mery Spolsky oraz ATARI WU
Muniek Staszczyk
Muniek Staszczyk Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Zgłoszenia do kolejnego konkursu przyjmowane są tylko do 12 lipca za pomocą formularza, który znajduje się na stronie czworka.online.

Czytaj także

czwórka koncert marta zalewska 1200 gal2.jpg
Marta Zalewska - zwyciężczyni naszego konkursu zagrała w Czwórce

Konkurs skierowany jest do muzyków, którzy mają gotowy materiał na płytę (min. 8 utworów) i nie posiadają kontraktu z wytwórnią muzyczną. Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia, nagra teledysk do singla promującego debiutancki album oraz weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Nagrodą w konkursie jest również promocja na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki. Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec sierpnia.

W akcję zaangażowało się wielu artystów. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcają: Muniek Staszczyk, Baranovski, ATARI WU, Mery Spolsky, Bovska, Daniel Spaleniak, Arek Kłusowski oraz Robert Cichy i perkusistka Asia Glubiak Czwórka robi taką akcję, że jeśli naprawdę jesteście fajnym bandem, marzycie o tym, żeby wydać płytę, to jest szansa i naprawdę do tego zachęcam, bo oni zrobią to! Dla Was! – mówi Robert Cichy, gitarzysta, wokalista i kompozytor, współtwórca zespołów Chilli i June, znany ze współpracy m.in. z Michałem Urbaniakiem, Kayah, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską i Marceliną.


Czytaj także
czwórka konrad aksinowicz 1200.jpg
Konrad Aksinowicz stworzy klip dla zwycięzcy "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ponadto teledysk zwycięzcy konkursu wyreżyseruje Konrad Aksinowicz – reżyser, scenarzysta, autor książki „Samorealizacja Filmowa", stypendysta School of Visual Arts w Sydney, twórca klipów m.in. dla: De Mono, Brodki, LemON, Lady Pank, Margaret, Mikromusic, Sarsy i Jamala. Aksinowicz to także reżyser dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych: „Zamiana” oraz „W spirali” i twórca AKX ENTERTAINMENT – miejsca, które łączy muzyków i filmowców.

Autorem audycji i pomysłodawcą konkursu jest Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny Czwórki. Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiej płyty "Manekin". W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska – wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka, która już we wrześniu wystąpi m.in. na Live At Heart Festival w Szwecji – jednym z największych skandynawskich festiwali. Ponadto zespoły: Szpilersi i Pomponika zostały wyróżnione koncertami w Czwórce.

Partnerami konkursu są: Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla autora muzyki i tekstu.

Premierę albumu oraz koncert promujący krążek zaplanowano w październiku br. w studiu radiowej Czwórki w Warszawie. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

***

„Będzie Głośno!” to audycja, która umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiego grona odbiorców. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych artystów zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”, a słuchacze Czwórki każdego dnia mogą oddawać głosy na muzyków, którzy najbardziej przypadli im do gustu. W audycji goszczą także znani artyści, którzy podpowiadają debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwracać uwagę, budując swoją karierę muzyczną. Audycja emitowana jest w każdy piątek od 18.00 do 20.00. Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację.

mat. prasowe/kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Damian Sikorski