X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Lipiński: ZAiKS zaczął się od buntu

- Młodzi twórcy jeszcze przed wojną zaczeli pisać wspaniałe piosenki, które były wykorzystywane w kabaretach, albo na płytach i zarabiali na tym wszyscy, oprócz artystów, którzy w końcu się zbuntowali i postanowili założyć stowarzyszenie autorów - opowiadał o początkach działalności ZAiKS muzyk i członek stowarzyszenia Tomasz Lipiński.
Tomasz Lipiski Damian Sikorski
Tomasz Lipiski Damian SikorskiFoto: Karina Terzoni/Czwórka
O Audycji
Tytuł Tomasz Lipiński: ZAiKS zaczął się od buntu
Opis

- Żyjemy w rzeczywistości, w której jest jednocześnie łatwo i trudno: z jednej strony każdego dnia w sieci pojawiają się setki tysięcy nowych utworów, z drugiej posiadamy coraz bardziej wyrafinowane narzędzia, które pomagają dotrzeć do słuchaczy. Historia zatoczyła koło, artyści stają się coraz bardziej niezależni. Mają doby ekosystem do tego, żeby się rozwijać - mówił.

Większa niezależność na rynku wiąże się także z dużą odpowiedzialnością. Gość Czwórki w rozmowie z Damianem Sikorskim wyjaśniał, w jaki sposób zabezpieczyć prawa do swojej twórczości w sieci, na jakich zasadach można zostać członkiem stowarzyszenia, także o tym, czego szuka w muzyce współczesnej i dlaczego warto sięgać po publikowane na stronie ZAiKS-u podcasty. Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Tomasz Lipiński (muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness, członek prezydium Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 19.06

ac

Playlista
Tagi
Playlista