Tomasz Lipiński: ZAiKS zaczął się od buntu

- Młodzi twórcy jeszcze przed wojną zaczeli pisać wspaniałe piosenki, które były wykorzystywane w kabaretach, albo na płytach i zarabiali na tym wszyscy, oprócz artystów, którzy w końcu się zbuntowali i postanowili założyć stowarzyszenie autorów - opowiadał o początkach działalności ZAiKS muzyk i członek stowarzyszenia Tomasz Lipiński.
Tomasz Lipiski Damian Sikorski
Tomasz Lipiski Damian SikorskiFoto: Karina Terzoni/Czwórka
O Audycji
Tytuł Tomasz Lipiński: ZAiKS zaczął się od buntu
Opis

- Żyjemy w rzeczywistości, w której jest jednocześnie łatwo i trudno: z jednej strony każdego dnia w sieci pojawiają się setki tysięcy nowych utworów, z drugiej posiadamy coraz bardziej wyrafinowane narzędzia, które pomagają dotrzeć do słuchaczy. Historia zatoczyła koło, artyści stają się coraz bardziej niezależni. Mają doby ekosystem do tego, żeby się rozwijać - mówił.

Większa niezależność na rynku wiąże się także z dużą odpowiedzialnością. Gość Czwórki w rozmowie z Damianem Sikorskim wyjaśniał, w jaki sposób zabezpieczyć prawa do swojej twórczości w sieci, na jakich zasadach można zostać członkiem stowarzyszenia, także o tym, czego szuka w muzyce współczesnej i dlaczego warto sięgać po publikowane na stronie ZAiKS-u podcasty. Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Tomasz Lipiński (muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness, członek prezydium Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 19.06

ac

Playlista
Tagi
Playlista