Pomponika w Czwórce! Zostań z nami w domu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:31
Koncert Pomponiki w koncertowym studiu Czwórki był nagrodą za zdobycie wyróżnienia w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Formacja znalazła się na pierwszej składance audycji "Będzie Głośno".
Pomponika w Czwórce
Pomponika w Czwórce Foto: Michał Murawski

Na retransmisję koncertu zespołu Pomponika zapraszamy tuż po 19.05. Pomponika to polsko-chiński duet muzyczny. Tworzą go: pochodząca z Chin Qinke Chang oraz Piotr "Łabi" Łabanow. Artyści poznali się w Polsce podczas warsztatów muzycznych. Nie chcą określać swojej muzyki i stylu, ale przyznają, że lubią chillout oraz subtelne brzmienia elektroniczne. W ich twórczości przeplatają się ze sobą elementy chińskiego popu z folklorem, jazzem oraz chilloutem. Na koncertach używają syntezatorów, gitar, instrumentów klawiszowych, a nawet bębnów afrykańskich. Jednak kluczowym instrumentem dla twórczości Pomponiki jest… wokal Qinke. Artystka śpiewa w językach: angielskim, chińskim i polskim.

Duet wystąpił m.in. na międzynarodowym "Wiosennym Festiwalu" w Chinach, który odbywa się w kultowym klubie muzycznym "Poranny Dom" w Chengdu. Pomponika zaprezentowała godzinny program, określany mianem "magicznego doświadczenia dla wszystkich". W Polsce zespół ma za sobą kilkanaście koncertów klubowych.

​Koncert odbył się w Czwórce 8 marca 2019.

W pierwszej godzinie "Będzie głośno" (tuż po 18.05) Damian Sikorski zaprasza na spotkanie z Klaudią Daliva, która od 14 roku życia jest muzykiem ulicznym. Zadebiutowała w Czwórce w 2018 roku utworem "Mistakes", który został nagrany telefonem komórkowym. Od tamtej pory lawina zbiegów okoliczności doprowadziła ją między innymi na scenę Soundrive Festival. Teraz planuje debiut fonograficzny, zapoczątkowany "Wiosną" - singlem w języku polskim. We współprodukcji i aranżacji uczestniczyli także Tymon Tymański oraz Gracjan Kalandyk. Twórczość często porównywana do projektów Billie Eilish czy Tash Sultany.

Gospodarzem audycji "Będzie głośno" jest Damian Sikorski, który na spotkanie zaprasza w piątek (15.05) o godz. 18.05.

***
Retransmisja koncertu na antenie Czwórki: w internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak