Cheap Tobacco i Maciej Gołyźniak - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 15:15
Gośćmi Czwórki będą członkowie Cheap Tobacco. Pojawi się też muzyk Maciej Gołyźniak, który współpracował m.in. z Moniką Brodką, Natalią Nykiel, zespołem Sorry Boys, Ballady i Romanse.
Michał Bigulak,  Natalia Kwiatkowska, Bartek Kołodziejski
Michał Bigulak, Natalia Kwiatkowska, Bartek Kołodziejski Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Po godz. 18.05 gośćmi Czwórki będą muzycy z grupy Cheap Tobacco w dniu premiery ich płyty "Zobaczymy siebie". To w pewnym sensie nowy zespół, choć cały czas w tym samym składzie: obdarzona oryginalną barwą głosu wokalistka i autorka tekstów Natalia Kwiatkowska, oraz tworzący wspólnie z nią utwory instrumentaliści: gitarzysta Robert Kapkowski, basista Michał Bigulak i perkusista Bartosz Kołodziejski. "Nowe", bo zmienił się na bardziej dojrzały sposób, w jaki cała czwórka zaczęła patrzeć na otaczający świat. Świat, który - jak sami mówią - kolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów.

Płyta "Zobaczmy siebie" powstawała długo, bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. Cheap Tobacco od lat podąża własną drogą muzyczną, "unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Dla jednych to alternatywa, dla drugich dobry współczesny pop oparty na starej szkole rockowo-bluesowej, z której czerpią pełnymi garściami" - piszą o sobie artyści.

Źr. cheaptobaccoband/ Cheap Tobacco - Zobaczmy siebie

Gościem drugiej godziny audycji, będzie Maciej Gołyźniak ​- muzyk sesyjny, perkusista który ma w swoim dorobku współpracę m.in z Moniką Brodką, Natalią Nykiel, zespołem Sorry Boys, Ballady i Romanse. Po dwóch latach od znakomitego debiutu w serii Polish Jazz trio perkusisty Macieja Gołyźniaka powraca z kolejnym materiałem.

Sprawdź także:

"Marianna" to niezwykle dojrzała, żywa i odważna kontynuacja drogi zapoczątkowanej na albumie "The Orchid". Lider prowadzi trio z dużą swadą, świadomy tego dokąd zmierza i co chce osiągnąć. Rozpoczynająca płytę perkusyjna kanonada w utworze "Mr.KLX" przywołuje ducha Arta Blakeyʼa i Billego Cobhama. Jeszcze więcej tu wykonawczej wirtuozerii, choć to nadal melodie, nastroje i emocje grają najważniejszą rolę. Podobnie jak w przypadku debiutu, to na nie stawia Gołyźniak i jest to wybór ze wszech miar trafiony. Gościnny udział Zbigniewa Namysłowskiego jest wspaniałym hołdem Macieja Gołyźniaka dla jego idola.​

Źr. Maciej Gołyźniak Trio - temat - Mr. KLX

***

Na audycję Będzie głośno! w piątek (23.09) po godz. 18.05 zaprasza Damian Sikorski.

kd

Godzina emisji: 18.09

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń