Faustyna z albumem "Baby blue" - być tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 17:35
Za nami premiera pierwszego długogrającego albumu Faustyny Maciejczuk. Płyta zatytułowana jest "baby blue". - Moje utwory mówią o tym, żebyśmy nie wstydzili się człowieczeństwa, a moja wrażliwość jest spoiwem albumu - opowiada Faustyna w Czwórce. 
Faustyna
FaustynaFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Premiera płyty "baby blue" odbyła się pod koniec października. Jak mówi artystka, album jest inny od wydanej w marcu 2021 roku EP-ki. - Różni się pod względem muzycznym i treścią, piosenki zahaczają o inne tematy. W dalszym ciągu dotyczą uczuć, jednak różnice są zauważalne - tłumaczy Faustyna. - Utwory na płytę powstawały w tym samym czasie co piosenki na EP-kę. Materiał na płytę uzupełnia to, co nagrałam. Jest bardziej dojrzały i bardziej pokazuje to jaka jestem.

Album niekonceptualny

Album jest niekonceptualny, a to dlatego, że artystka pracując nad tą płytą nie miała spójnej koncepcji. - Każdy utwór jest jednak o pewnym uczuciu, a moja wrażliwość jest spoiwem albumu - zauważa gość Czwórki.

Prowadzący audycję, Damian Sikorski zuważył, że teksty na płytę są bardzo ciekawe i dojrzałe pod względem warstwy lirycznej. - Lirycznie nawiązuję do tego, żeby nie przeminąć. Moje utwory mówią o tym, że każdy jest człowiekiem i żebyśmy się nie wstydzili tego człowieczeństwa - opowiada Faustyna. - Przy pracy nad tą płytą wydawało mi się to bardzo istotne. Ważne jest, żebyśmy łączyli się w tym, niż separowali. Nie szukali tego w czym ktoś jest lepszy. Chciałam pokazać "patrzcie, mamy tak samo". W tekstach można znaleźć nuty, które mogą każdego poruszyć.

Nowela na temat bycia tu i teraz

Jak czytamy w opisie, album "baby blue" to nauka wyrażania i akceptacji siebie oraz nowela na temat bycia tu i teraz. Faustyna Maciejczuk prezentuje dziewięć nowych utworów z okresu pracy nad samoświadomością i akceptacją swojego człowieczeństwa. Poszukiwania odpowiedzi na temat tego, czym jest strefa komfortu, jak z niej wyjść przełamując swoje lęki i jak ją docenić, uszanować, pielęgnując poczucie miłości do samej siebie. 


Faustyna zaprasza na koncerty. - Koncerty dają różnorodność, gram w duecie z Piotrem Królikowskim, który czaruje publiczność swoją wrażliwością i grą na wielu instrumentach. Na koncertach tworzymy razem energię i coś co warto usłyszeć i obejrzeć. Piotr współpracuje także z innymi artystami mi.n. Anną Leon, we wszystkich projektach pokazuje kunszt swojego talentu - opowiada gość Czwórki. -  Za chwilę rozpocznie się trasa koncertowa. Zaczynamy w Poznaniu, gdzie zagramy 4 grudnia, kolejne koncerty odbędą się w Krakowie 16 grudnia i Warszawie 15 stycznia.


Posłuchaj
34:00 Czwórka/Będzie Głośno - Faustyna 12.11.2022.mp3 Faustyna opowiada o swoim albumie "baby blue" (Będzie Głośno!/Czwórka)

 

Bio:

Faustyna Maciejczuk - buntowniczka z wyboru, od zawsze poszukuje w muzyce ekspresji i nie daje się zaszufladkować, równocześnie będąc poukładaną osobą. Artystka jest zarówno autorką tekstów, jak i muzyki, jest także współproducentką albumu. Lawiruje między gatunkami z pogranicza muzyki alternatywnej, poszukując własnego artystycznego wyrazu w niezależny sposób. W marcu 2021 roku wydała EP "Przebudzenie", w której dźwiękami synth-popu apeluje, by żyć i napełniać się dziecięcą energią oraz ciekawością świata.  

Tracklista:

  1. lśnienie 
  2. konstruktor
  3. wiatr 
  4. baby blue 
  5. kołysanka pod poduszkę (pillow) 
  6. nie jesteś sam 
  7. o tobie 
  8. deja vu
  9. chcę lepiej

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość:  Faustyna (Faustyna Maciejczuk) 

Data emisji: 11.11.2022

Godzina emisji: 19.15

aw/mat.pras.

Zobacz więcej na temat: Czwórka