Maggy Moroz i Duxius - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 08:55
Zapraszamy na spotkania z wokalistkami Maggy Moroz i - w drugiej godzinie audycji - Edutą "Duxius" Rogowską. 
Zapraszamy na spotkanie z dwoma artystkami w piątkowy wieczór
Zapraszamy na spotkanie z dwoma artystkami w piątkowy wieczórFoto: Shutterstock / Golubovy

W pierwszej godzinie audycji zadebiutuje raperka Maggy Moroz. Maggy Moroz to raperka pochodząca z Mrągowa, której twórczość z pewnością przypadnie do gustu słuchaczom stawiającym przede wszystkim na skillsy.

Jej znakiem rozpoznawczym są także dopracowane, bardzo chwytliwe i bujające refreny oraz niezwykła muzykalność. Artystka ma na koncie sporo luźnych singli i jedną EP-kę zatytułowaną "Embrion", oraz  koncepcyjny album "Podbite Gary".

Źr. Priv/Maggy Moroz x Anioł eMCyo - hulaj dusza

W drugiej godzinie audycji pojawi się Duxius. To muzyczny projekt Edyty Rogowskiej - kompozytora, autorki tekstów, instrumentalistki oraz wokalistki mieszkającej w Berlinie. Na swoim koncie ma już stworzoną w duecie EP-kę "Teraz twój ruch", która miała premierę w 2021 roku. Projekt Edyty charakteryzuje różnorodność i łączenie - nie tylko brzmień czy odmiennych form sztuki.

Źr. Duxius Band - Dziki Bez (official video)

Duxius to również - jak sama nazwa wskazuje - fuzja językowa, bowiem Edyta pisze piosenki w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Eklektyzm projektu odzwierciedla się również w jego brzmieniu, które bazuje na szeroko pojętej alternatywie, lecz śmiało zahacza o - często odległe od siebie - gatunki takie jak funk, indie, elektronika, rock, a nawet jazz. Wokalistka odwiedzi nas w dniu premiery swojego albumu  "Remanence".

***

Na audycję Będzie głośno! zapraszamy w piątek (18.11) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kd

Czytaj także

Ment z Rasmentalism nagrywa solowy krążek. "Bawię się muzyką"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 13:35
- W świecie muzyki poruszam się coraz mniej na ślepo, robię to coraz bardziej świadomie - mówił Ment znany z Rasmentalism i Flirtini. Artysta nagrywa solowy album, a singiel "What's Your Feeling" to utwór nagrany z Julią Wieniawą.
rozwiń zwiń