X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artystyczny wybieg 3 czerwca godz. 13:06

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain
O Audycji
Tytuł Artystyczny Wybieg 2018/06/03 12:00
Prowadzący Cygler Katarzyna, Kaczyńska-Kędziora Urszula
Opis

W pierwszej godzinie przedstawimy Aleksandrę Klimczak. To nietypowy sopran, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie. Swoje zamiłowanie do muzyki, tańca, teatru i malarstwa rozwijała pod opieką mamy - absolwentki wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i taty - śpiewaka, solisty Warszawskiej Opery Kameralnej. Debiutowała w roli Female Chorus w warszawskiej prapremierze Gwałtu na Lukrecji B. Brittena. Nieustannie poszukuje niestandardowej drogi egzystencji śpiewaczki operowej poprzez eksperymenty z głosem i elektroniką, improwizacją, poszerzonymi technikami wokalnymi, audio-artem oraz fieldrecordingiem. W tej godzinie przybliżymy też sylwetkę Jakuba Czyża. Jego pierwsza płyta, którą wydał jako Odmieniec w BDTA zainteresowała fanów muzyki niezależnej. Kilka lat temu zwrócił na siebie swoją uwagę również jako autor charakterystycznych grafik. Ilustruje książki, robi okładki do płyt, przelewa na papier niepokojące portrety. W drugiej godzinie naszym gościem będzie Dorota Pawiłowska. W 2011 ukończyła z wyróżnieniem rektorskim Wydział Grafiki Warszawskiej ASP oraz szkoliła się w Chicago IO Theatre. Zajmuje się sztukami wizualnymi oraz improwizacją teatralną, działając niekiedy na styku tych mediów. Stypendystka m. st. Warszawa na 2016 rok, odznaczona WIPO Award for Creativity oraz nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursach na plakat UPRP. Współzałożycielka działającej przy ASP Galerii Studenckiej TURBO oraz kierowniczka filii galerii "Turbo Witryna". Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i Serbii. W latach 2012-1016 działała wraz z pracownią BLOK ŻAB. na Ursynowie. Jest finalistką Artystycznej Podróży Hestii na rok 2011. Opowiemy również o projekcie Diligent. Tworzone kreacje są miksem sportowego luzu i barokowego przepychu. Diligent, powstało dopiero kilka lat temu, to jego założyciele Marta Pospieszna i Szymon Mrózek, są już zwycięzcami Fresh Fashion Awards 2017.

Goście Aleksandra Klimczak, Dorota Pawiłowska
Playlista
Tagi
Playlista
 • GREEN DAY - American Idiot
 • BENNY PAGE - Front Left feat. Eva Lazarus
 • VIXEN - Zbysiu
 • Hatchie - Sleep
 • FLORENCE + THE MACHINE - Hunger
 • Karolina Czarnecka - Piosenka o niekońcu świata
 • KOSHEEN - Hide U
 • The Vaccines - Put It On a T-Shirt
 • Vhyce - Let You Go feat. Yves Paquet
 • Franz Ferdinand - Glimpse Of Love (Version)
 • WORKERZ - Fake Friends (Radio Edit)
 • Cute Mess - Untied (Edit)
 • U.S. GIRLS - Rosebud
 • DAFT PUNK - Harder Better Faster Stronger
 • TACONAFIDE - Tamagotchi
 • LUNCHMONEY LEWIS - Who`s Up
 • JAY-Z - Can I Get A (Delirious & Alex K Puro Pari Remix)
 • THE KILLS - List of Demands (Reparations)