X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Vox Eremi. Wojownicy dobrego słowa

Zespół Vox Eremi stworzony został przez ośmiu kleryków paulińskiego seminarium na krakowskiej Skałce. W Polskim Radiu zakonnicy opowiadali o swojej filozofii życia, ale także o kolejnej płycie "Zachwycam się Tobą" i planach nie tylko  muzycznych. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: danielreche/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Vox Eremi. Wojownicy dobrego słowa
Opis

Krążek "Zachwycam się Tobą" światło dzienne ujrzał w maju 2018 roku. Autorem tekstów jest m.in. brat Staszek, jeden z gości Polskiego Radia. - Niektóre z nich inspirowane są wyjątkowymi wydarzeniami i przeżyciami, np. "Zachwycasz mnie", a inne, np. "Modlitwa św. Augustyna", to nasza codzienna modlitwa - mówił gość. - Codziennie rano, przed rozważaniem słowa Bożego, wzywamy Ducha Świętego. Dlatego ten tekst jest nam bardzo bliski - tłumaczył.

W powstanie ich nowego krążka każdy z nich "włożył cząstkę siebie", muzykę do większości utworów tworzą wspólnie, a w nagraniach sięgają po tradycje Kościoła. Sami zakonnicy-muzycy mówią o sobie, że są wojownikami. Do której piosenki jest to nawiązanie i o co walczą? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Polskiego Radia. W programie rozmawialiśmy m.in. o tym, czym są zakonne juwenalia i o nagraniach, jakie znaleźć można na krążku "Zachwycam się Tobą". Vox Eremi zagrali też na żywo jeden ze swoich utworów na żywo.

***

Tytuł audycji: Muzyka Dobrego Słowa

Prowadzi: Małgorzata Bartas-Witan

Gość: klerycy paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie na Skałce

Data emisji: 9.12.2018

Godz. emisji: 20.05

kd/ac

 

Playlista
Tagi
Playlista