Twoje Niebo: otwieramy przestrzeń codzienności

Zapraszamy na spotkanie z zespołem Twoje Niebo i muzyką, którą tworzą karmelici.
Muzycy formacji Twoje Niebo
Muzycy formacji Twoje NieboFoto: selfie ;)
O Audycji
Tytuł Twoje Niebo: otwieramy przestrzeń codzienności
Opis

Grupa powstała w 2009 roku w Przemyślu, gdy jeden z jej współtwórców przebywał w tamtejszym klasztorze. - Udało się przyciągnąć młodzież z tego regionu, poprzez różnorodność tekstów i muzykę. Początkowo zespół liczył 12 - 15 osób, a pierwszym utworem, który powstał była "Miłości Pieśń" - wspominał o. Mariusz Wójtowicz. 

- Muzyka powinna otwierać przestrzenie, które przerastająca nas codzienność czasem zamyka. W zespole Twoje Niebo staramy się tę naszą codzienność urozmaicać - tłumaczył zakonnik.

Okazją do spotkania z gośćmi Czwórki był także jubileusz zakonników. Zakon karmelitów powstał na przełomie XII i XIII wieku na Górze Karmel w Ziemi Świętej. W XVI wieku św. Teresa od Jezusa i św. Jan od Krzyża podjęli się w Hiszpanii jego reformy, w wyniku której powstała nowa gałąź karmelitów - karmelici bosi.

Jak zakonnicy tworzą dziś swoją muzykę i w jaki sposób kręcą do niej... klipy? Jak planują rozwijać swoją twórczość? I czym jest projekt "Teresa 500"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Muzyka Dobrego Słowa

Prowadzi: Przemysław Goławski

Data emisji: 02.12.2018

Godzina emisji: 20.01

kd/pj

Goście o. Jakub Przybylski OCD, o. Mariusz Wójtowicz OCD
Playlista
Tagi
Playlista