"Pogłos". Historie, kryjące się za muzycznymi hitami

- Sensei Bueno, niszowy muzyk z Atlanty, trafił na jeden z głośniejszych projektów muzycznych 2019 roku. Gdy jego znajoma wokalistka, Baby Rose dostała zaproszenie na sesję nagraniową, czekał przez kilka godzin pod studiem, by udowodnić, że też powinien się tam znaleźć - opowiadał gospodarz audycji Jakub Chuptyś. 
Pogłos 131
Pogłos #131Foto: Czwórka
O Audycji

W programie tradycyjnie dominowały brzemienia zza Oceanu, dalekie od list przebojów. Audycję otworzył numer "Don't Let The Dragon Draag On" autorstwa Kinga Krula, czyli Archy'ego Marshalla. Jego kolejny album "Man Alive!"ukazać ma się w lutym tego roku. 

- Ten utwór nafaszerowany jest odniesieniami do popkultury. Teledysk, w którym Archy palony jest na stosie, garściami czerpie z klasyki kina. Już sam tytuł zawiera dwa odniesienia: "draag" to nawiązanie do powieści "Dzika planeta" Stefana Wula, a zwrot "Don't let the dragon draag on" to cytat z serialu "Adventure Time" - wymieniał Jakub Chuptyś.

W programie wybrzmiały także numery m.in. utwór "Self Love", "Sleep Deprived" czy Kendricka Lamara, którego usłyszeliśmy w "Wesleys Theory" i "The Blacker The Berry". W programie nie zabrakło dobrej muzyki, ale były też anegdoty i historie, kryjące się za powstawaniem muzycznych hitów oraz... anime.

***

Tytuł audycji: Pogłos

Prowadzący: Jakub Chuptyś

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 22.00

kd/pj


Playlista