Muzyka Pop Smoke'a w "Pogłosie". Jak brzmi podziemie Nowego Jorku

W tej odsłonie "Pogłosu" przenieśliśmy się za ocean, do Nowego Jorku. Punktem wyjścia do audycji była informacja o morderstwie rapera Pop Smoke’a, czyli Bashara Barakaha Jacksona. 
Pogłos 136
Pogłos #136Foto: mat. pras.
O Audycji

20-letni raper, choć był dopiero u progu kariery, już zdążył podbić muzyczny rynek USA. - Został zastrzelony w swoim kalifornijskim domu. Początkowo sądzono, że doszło do rabunku, który wymknął się spod kontroli, ale coraz więcej dowodów wskazuje na zaplanowany atak - opowiadał o kulisach dramatycznych wydarzeń gospodarz audycji. - Warto dodać, że Pop Smoke był na dobrej drodze do wyjścia z świata gangów. I o tym usłyszeć możemy w jego utworze "PTSD".

Pop Smoke zyskał sławę dzięki piosence "Welcome to the Party", którą wydał w ubiegłym roku. Ten utwór również wybrzmiał na antenie Czwórki w tym "Pogłosie". Raper mógł pochwalić się współpracą m.in. z Travisem Scottem czy Quavo. - To, co się wydarzyło, jest druzgocące i naprawdę nie wiem, czy powinienem być bardziej smutnym, czy zdenerwowanym, że artysta, który towarzyszył mi swoją muzyką odszedł z powodu czystej przemocy - mówił Jakub Chuptyś. 

W programie mówiliśmy także o ludziach, bez których być może Pop Smoke nie miałby szans zaistnieć na muzycznej scenie, a w drugiej godzinie wybrzmiały numery innych amerykańskich twórców. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Pogłos

Prowadzący: Jakub Chuptyś

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 22.00

kd

Playlista