Gverilla z krążkiem "Hologram": nie jestem już debiutantem

W Czwórce pojawił się wyjątkowy gość, Gverilla, który właśnie wydał swój krążek. Choć "Hologram" jest jego pierwszą płytą, on sam podkreśla, że nie jest już debiutantem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Graf. Czwórka
O Audycji

Gverilla jest wokalistą, producentem i autorem tekstów. Jego wokale usłyszeć można m.in. na "Zorzy" Quebonafide, pojawia się m.in. u Flirtini czy u Solara, pisał dla Margaret. - Miło mi, że inni artyści doceniają moją pracę, ale długo czekałem na ten moment - mówił w rozmowie z Gargamelem. - Teraz to się dzieje, a ja mogę powiedzieć do słuchaczy, że w stu procentach "witam na scenie". 

"Hologram" to zbiór opisów wspomnień, spostrzeżeń i pragnień Gverilli, który poszukuje swojego miejsca w otaczającym go świecie. - To trwało wiele lat. Słuchałem dużo muzyki i, zaczynając od indie rocka, szukałem swojej drogi. Wciąż jej poszukuję. W tym momencie wiem, że chcę realizować się przez muzykę, ale z drugiej strony nie chcę się ograniczać. Jeśli więc pojawi się myśl, że powinienem zacząć rozwijać się w projektach wizualnych, zrobię to - tłumaczył. 

POSŁUCHAJ TAKŻE Pogłos #138 - audycja w zwolnionym tempie >>>

Jego album nasycony jest różnorodnymi brzmieniami i psychodelicznymi wizjami, których źródeł możemy szukać w trip hopie, rapie czy elektronice przeplatanej klimatami lat osiemdziesiątych. Na płycie usłyszymy takich artystów jak Klaudia Szafrańska czy Ten Typ Mes. Za produkcję muzyczną odpowiadają zaś czołowi polscy producenci i muzycy, m.in. Kamp!, czy Enzu. 

POSŁUCHAJ TAKŻE Druga część audycji "Pogłos #139 >>>

Teraz Gverilla zajmuje się kolejnymi dużymi projektami, ale zastanawia się też, czy nie powrócić do korzeni, m.in. do czasów... liceum. - Od tamtego czasu minęło kilka lat, ale ja przez ten czas zdobyłem doświadczenie, mam teraz dużo większe zasoby. Myślę, że można byłoby fajnie "ugryźć" taki projekt - mówił w Czwórce. Zdradził też, jak pracuje nad swoją muzyką.

***

Tytuł audycji: Pogłos

Prowadzący: Jakub Chuptyś

Data emisji: 12.03.2020

Godzina emisji: 22.00

kd

ccc

Playlista