"Pogłos" i głos nieusłyszanych

- Każdy, kto tworzy, ale też słucha nie tylko rapu, ale też r'n'b, techno, house'u, jazzu czy bluesa po afrobeat czerpie z kultury, z muzyki, która powstawała często jako wyraz buntu, bólu istnienia, poczucia niesprawiedliwość - przypomina Kuba Chuptyś w "Pogłosie". 
Pogłos
PogłosFoto: mat.graf./Czwórka
O Audycji

- Pod ambasadą amerykańską odbył się protest przeciwko brutalności amerykańskiej policji, z naciskiem na systemowy rasizm, jaki dotyka czarnych Amerykanów - relacjonuje prowadzący audycję.  - Dziś, tak jak przez cały tydzień, ludzie w całym USA wychodzą na ulice, by ich głos w lepszy lub gorszy sposób został usłyszany - dodaje. 

Z tego względu Kuba Chuptyś w "Pogłosie" oddaje głos tym, którzy starają się być usłyszani, których od dekad słuchamy, ale ma wrażenie, że bez zrozumienia. - Trzeba być być ignorantem, by uczestniczyć w spuściźnie tej sztuki i jednocześnie wyśmiewać wyrazy sprzeciwu wobec tego, co ten pierwotny ból wywołało - podkreślił. - 150 lat od zniesienia niewolnictwa nie pozwala wciąż zapomnieć o tym bólu. 

W audycji wybrzmiał utwór "Sittin On Top Of The World Freestyle" DJ SCREW ft. Chris Ward, AD & Big Floyd. To piosenka, która dziś, po śmierci czarnoskórego obywatele USA, George'a Floyda nabiera nowego znaczenia. Floyd w latach 90. związany był z The Screwed Up Click, muzycznym kolektywem założonym właśnie przez DJ Screw, legendę Houston, bez którego nie byłoby trapu. 

Zapraszamy do wysłuchania drugiej godziny audycji>>>

***

Tytuł audycji: Pogłos

Prowadzący: Jakub Chuptyś

Data emisji: 04.06.2020

Godzina emisji: 22.00

pj

Playlista