X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Szymko o książce "Daleko/Blisko": w odkrywaniu świata najciekawsi są ludzie

- Ludzie bardzo szybko się dziś nudzą. Wydając mnóstwo pieniędzy chcą się ścigać, kto pojedzie dalej i nie do końca biorą na poważnie swoje podróże. A dla mnie od początku podróżowanie było czymś bardzo ważnym. Nie jeżdżę po świecie, by coś zobaczyć, ale by coś przeżyć i czegoś się nauczyć. Dlatego podróżuję samotnie - mówił w Czwórce  Michał Szymko. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: rdonar/Shutterstock
O Audycji
Tytuł Podróżowanie po Europie Wschodniej to rzecz niełatwa
Prowadzący Dominika Klimek
Opis

Michał Szymko odwiedził Estonię, Maroko, Islandię i Kazachstan, doskonale zna jednak także... Łemkowszczyznę. - Pochodzę z niewielkiej wioski na Łemkowszczyźnie, a dziś mieszkam w Warszawie, dużym i pełnym perspektyw mieście. Wciąż krążę między tymi dwoma światami. Nie potrafię określić dokąd zmierzam, choć pisząc tę książkę wielokrotnie zadawałem sobie to pytanie - mówił Michał Szymko. 

Historie zebrane w jego książce "Daleko/Blisko" nie zawsze są pozytywne. Wszystkie zostały jednak opowiedziane przez kobiety i wszystkie są mu bliskie. - Słuchałem ich bardzo uważnie i mam wrażenie, że stałem się trochę skarbnikiem pamięci tych kobiet. Chyba o to zresztą chodzi w podróżowaniu: by poznawać ludzi i podtrzymywać pamięć o nich - mówił gość Czwórki. 

Swoje reportaże Michał Szymko uzupełnił krótkimi felietonami, ilustracjami Dominiki Chmielewskiej oraz fotografiami Poliny Komarowej. Dlaczego jego zdaniem turystom łatwiej jest dziś wyjechać daleko na zachód niż zwiedzać wschodnią część Europy? I co jeszcze jest dla niego cenne w odkrywaniu świata? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W audycji mówiliśmy również o StreetMeet, czyli cyklicznym spotkaniu miłośników fotografii ulicznej. Tematem był także zakończony 13 lipca Slot Art Festival, podczas którego działała scena literacka.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Michał Szymko (wschodoznawca, reporter, autor książki "Daleko/Blisko. Historie o tym, jak dogonić świat")

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 16.07

kd

Goście Michał Szymko
Playlista
Tagi
Playlista
  • Andy Human & The Reptoids - A-Void
  • Bałtyk - Dogville
  • MAKTHAVERSKAN - Demands
  • Wolf Alice - Lisbon
  • LOW - Poor Sucker
  • FONTAINES D.C. - Roy's Tune
  • SLOWDIVE - Star Roving
  • CHAI - Fashionista
  • BARTOSZ KRUCZYŃSKI - Petals