X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wędrowny Zakład Fotograficzny". Książka, która "przejeżdża" po rzeczywistości

Agnieszka Pajączkowska swój "Wędrowny Zakład Fotograficzny" rozwija od wielu lat. Zebrane w ten sposób historie najpierw pokazała na wystawie i w internecie, teraz opisała je także w książce, która ukaże się 14 sierpnia. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay
O Audycji
Tytuł "Wędrowny Zakład Fotograficzny". Kolekcja okruchów i skrawków rzeczywistości
Prowadzący Dominika Klimek
Opis

Animatorka kultury i badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych przez sześć jeździła po wsiach, zwłaszcza na wschodnich krańcach naszych kraju i robiła portrety. W zamian jej modele i modelki dzielili się z nią historiami swojego życia. Mimo, że jej książka prezentuje prawdziwe opowieści, autorka nie zalicza jej do literatury non-fiction. - "Wędrowny Zakład Fotograficzny" opiera się głównie na pamięci. Zebrane przeze mnie  historie nie są udokumentowane tak, jak by były, gdybym od samego początku decydowała się na pisanie reportażu - tłumaczy. - Owszem w trakcie tych sześciu lat robiłam notatki i zdjęcia na potrzeby własnej pamięci, ale bardzo często w tej dokumentacji pojawiają się dziury - dodaje.

Agnieszka Pajączkowska przyznaje, że pisząc swoją książkę nie starała się za wszelką cenę być jak najbliżej prawdy. - Nie ma tu faktów, imion, nazwisk, nazw miejscowości. Nie ma docierania do sedna rzeczywistości. Jest "przejeżdżanie" przez nią - opowiada gość Czwórki.

Jak dojrzewał "Wędrowny Zakład Fotograficzny"? Czym autorka kierowała się w wyborze kolejnych przystanków na trasie? Jak definiuje sztukę fotografowania? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.      

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Agnieszka Pajączkowska (autorka książki "Wędrowny Zakład Fotograficzny")

Data emisji: 4.08.2019

Godzina emisji: 16.07

kul/kd

Playlista
Tagi
Playlista
  • U.S. GIRLS - Mad As Hell
  • Ty Segall, - Taste
  • - Strawberry Guy - Mrs Magic
  • Knife Wife - Reptile
  • Florist, - Blue Mountain Road
  • Florist, - Final Bounce (Club)