X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Honorata Zapaśnik: reporter wojenny nie może pomóc wszystkim

- Zależało mi, żeby zobaczyć wojnę ich oczami i zrozumieć, dlaczego swoją pracę traktują jak misję - mówi Honorata Zapaśnik, autorka książki "Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali".
Demonstracja w Kaszmirze - czerwiec 2018 rok
Demonstracja w Kaszmirze - czerwiec 2018 rokFoto: Umar Fayaz Dhobi / Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł "Wojna jest zawsze przegrana. Reporter wojenny nie może pomóc wszystkim"
Prowadzący Dominika Klimek
Opis

W swojej książce gość Czwórki rozmawia z najlepszymi polskimi reporterami wojennymi i odkrywa to, czego zwykle nam nie ujawniają: tragiczne osobiste historie, skrajne emocje, traumy, poczucie niemocy i bezsilności, ale i wielką wiarę w sens swojej pracy. - Nie wszystkich korespondentów łatwo namówić na szczerą rozmowę, na szczęście moi bohaterowie byli na to gotowi, bo widzieli w tym jakiś sens - opowiada autorka. - Uznali, że dzięki temu czytelnicy bedą mieli szansę na to by wpłynąć na sytuację w miejscach konfliktów - wyjaśnia.

A takich regionów ciągle przybywa. Kim są ludzie, którzy ryzykują życie, abyśmy poznali prawdę? Dlaczego decydują się na takie życie? Czy ich działaniom przyświeca jakiś wyższy cel, czy to tylko praca? Jak wygląda ich życie po powrocie do domu? Jaką cenę płacą za dobre reportaże, doskonałe ujęcia i wzruszające wywiady? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Honorata Zapaśnik (dziennikarka, autorka książki "Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali")

Data emisji: 18.08.2019

Godzina emisji: 16.07

kul

Playlista
Tagi
Playlista