Ekonomiczna dysproporcja. Kto pracuje więcej i zarabia mniej?

Twórca "Magazynu Porażka" przyjrzał się kobietom pracującym. - Od zawsze interesował mnie temat nierówności ekonomicznych, dotyczy to również nierówności względem płci - mówił autor książki "O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje" Kamil Fejfer.
Okładka książki Kamila Fejfera O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje
Okładka książki Kamila Fejfera "O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje"Foto: mat. pras.
O Audycji
Tytuł Kto pracuje więcej i zarabia mniej?
Prowadzący Dominika Klimek 
Opis

- Na to, w jaki sposób wygląda współczesny rynek pracy, wpływa tysiące czynników systemowych, kulturowych i ekonomicznych. Przede wszystkim istnieje preferencja kobiet do innych zawodów niż mężczyzn - komentował. 

Na wszystko, jak mówił, ma wpływ nasza kultura, która kształtuje nas od najmłodszych lat. - Zaczynając od zabawek, jakie kupujemy naszym dzieciom, poprzez to, jak wychowuje się nas w przedszkolu i na kolejnych etapach edukacji. To nie jest obojętne dla naszego sposobu myślenia o świecie. Segmentuje nas kultura popularna, jesteśmy przyzwyczajani do pewnych ról - dodawał. 

Dlaczego nierówności nadal istnieją? Jaka jest ich skala? Jakie aspiracje zawodowe mają ludzie z różnych klas społecznych? I dlaczego kobieta wciąż zarabia mniej, choć - jak udowadniają badania - pracuje więcej? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Kamil Fejfer (autor "Magazynu Porażka" i książek "Zawód", "O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje")

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 16.09

ac

Playlista
Tagi
Playlista
  • Enchanted Hunters, - Plan Działania
  • Enchanted Hunters, - Bańka
  • Próżnia, - Najlepiej
  • Konstanty Kostka - Antek
  • FKA TWIGS - sad day
  • SUPERORGANISM - Nobody Cares
  • Innercity Ensemble - The Great Meadows of Kuyavia