12 historii o ludziach, którzy działanie mają we krwi

Jan Król i Agnieszka Żądło są autorami reportaży "Przewiew. 12 historii otwartych", czyli o ludziach, którzy działanie mają we krwi. W tym zbiorze przedstawieni zostali współcześni liderzy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Motortion Films
O Audycji
Tytuł Lokalni liderzy. Jak zostać bohaterem i inspirować innych?
Prowadzący Dominika Klimek
Opis

W książce "Przewiew" znajduje się 12 reporterskich opowieści o ludziach, którym się chce. To osoby, które wypatrują nowych możliwości i budują wokół siebie nową rzeczywistość. Ich historie oraz działalność opowiedziało dwanaścioro doświadczonych reporterów. 

- Opisałam działanie dwóch osób. Pierwszą z nich był działacz Związku Ukraińców w Polsce. Kiedy zaczynałam dokumentować ten temat nie spodziewałam się, bohaterem stanie się prezes takiej organizacji - opowiadała Agnieszka Żądło. - Stowarzyszenie walczy o integrację Polaków i Ukraińców, przeciwdziałają dyskryminacji i aktom wandalizmu. - Troje bohaterów, których opisałem jest związanych z edukacją. Jedna jest dyrektorką szkoły, inna autorką "leśnej edukacji", trzeci z nich to współzałożyciel ruchu "Ja, nauczyciel" - dodawał Jan Król.

Co łączy tę piątkę? Ambicje i chęć niesienia pomocy w mikrospołecznościach, które współtworzą. Poświęcają swój wolny czas, by z powodzeniem zarażać pasją innych. To zmiany, które przeprowadzane lokalnie zaczęły rozprzestrzeniać się na całą Polskę. W jaki sposób pomagają innym? O tym opowiadali goście Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Goście: Jan Król i Agnieszka Żądło (autorzy reportaży)

Data emisji: 22.03.2020

Godzina emisji: 16.09

ac/pj

Playlista
Tagi
Playlista
  • MALIKOWSKA I BROŻEK - Nasza miłość
  • BROŻEK - Romantyzm
  • Orzeł i Reszka - Nocy stół
  • PABLOPAVO I LUDZIKI - Panie Inżynierze (Edit)
  • Zwidy , - Częściej wychodzę z siebie niż ze strefy komfortu
  • NOON - Bergenske