Karpinsky za deckami Czwórki. Co zagra?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 15:29
We wtorek Czwórka udostępnia DJ-om swoją antenę i prezentuje sety przygotowane przez przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Tym razem zagra dla Was DJ Karpinsky.
Karpinsky
KarpinskyFoto: mat. pras

Karpinsky to pochodzący ze Szczecina DJ, rezydent tamtejszego klubu TANZ BAR, który przez lata miał okazję supportować wiele znanych nazwisk elektronicznej sceny m.in. Tiefschwarza, Jimiego Julesa czy Ruede Hagelsteina. Ze swoimi setami odwiedzał też kilka ważniejszych miejsc na klubowej mapie Polski; kultowy już warszawski klub Luzztro, krakowski Prozak 2.0 czy też katowicką Sixę. 

Nie bez znaczenia w kształtowaniu jego muzycznego stylu była bliskość Berlina, do którego jest tylko 150km, to stamtąd artysta czerpie muzyczne inspiracje. Najbardziej lubi grać długie sety didżejskie w formule "All Night long" - pozwala mu na zaprezentowanie szerokiego spektrum muzycznych zainteresowań. 

Tym, co szczególnie podoba mu się w muzyce, jest jej pozytywne przesłanie, głównie gdy łączy ze sobą różne kultury, zwłaszcza elementy etniczne i folkowe.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

 wystąpi już w środę (17.05) w ramach audycji "12 cali na godzinę – 12”/h" - o godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

mat.pras./kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna