ROS addiction za deckami Czwórki. Co zagrał?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 18:30
We wtorek Czwórka udostępnia DJ-om swoją antenę i prezentuje sety przygotowane przez przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Tym razem zagrał w naszym studiu ROS addiction.
ROS addiction
ROS addictionFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

ROS addiction to jeden z pionierów polskiej sceny klubowej jest aktywny na scenie od 1995r. Jest znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum'n'bass. Jego otwartość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm. ROS addiction to także właściciel labelu Addiction Records i założyciel projektu Sabbia, w ramach którego współpracował z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Artysta był pierwszym Polakiem w słynnym londyńskim klubie Fabric. Pojawił się tam dwukrotnie u boku LTJ Bukem'a przy okazji cyklu FabricLive - "Bukem In Session”. 

ROS addiction miał też przyjemność stanąć za deckami w innych niezliczonych europejskich klubach Anglii, Włoch, Chorwacji, Szwajcarii, Francji, Danii, Niemiec, Ukrainy, Łotwy i Czech. Regularnie pojawiał się na festiwalach Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Snowfest, Outlook (Pula CHR) i wielu innych. Od lat działa czynnie jako promotor, jego cykliczne imprezy Addiction Night czy Atmosphere Poland, gościły największe nazwiska z gatunku.

Posłuchaj
53:56 2022_06_07 19_04_21_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 ROS addiction z autorskim setem (12 cali na godzinę - 12”/h 7/Czwórka) 

W maju 2019 nakładem Addiction Records ukazal się limitowany winyl z oficjalnymi remiksami klasyka z lat 80. - Hanny Banaszak "W moim magicznym domu" (ROS & ENVEE rmxs).

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

ROS addiction wystąpił we wtorek (07.06) w ramach audycji "12 cali na godzinę – 12”/h". Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

mat.pras./aw