Lansberi za deckami Czwórki. Co zagrał? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 20:00
We wtorek Czwórka udostępnia DJ-om swoją antenę i prezentuje sety przygotowane przez przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Tym razem zagrał dla Was DJ Lansberi.
Lansberi w studiu Czwórki
Lansberi w studiu CzwórkiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Jak pisze o sobie artysta, Lansberi oznacza "dźwięk czegoś melodyjnego, rytmicznego i świadomego". Łącząc z powodzeniem wszystkie trzy stany, DJ zmusza słuchaczy do przeżywania wszystkich emocji, refleksji nad każdym dźwiękiem i zanurzenia się w stanie istnienia. Powściągliwymi nutami melancholii, głębokimi i mocnymi basami popycha każdego słuchacza, by zanurzył się w czymś tajemniczym, wysokim i  pięknym.

W swoich setach Lansberi miesza chwile smutku i szczęścia, nieśmiałości i śmiałości, obojętności i namiętności. Tylko połączenie wszystkich tych stanów, a mianowicie kruchej równowagi, daje nam, ludziom, niezrozumiałe uczucie pełni życia i pozwala uzyskać nieopisaną przyjemność chwili.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

 Jak wspominał, w techno "zakochał się" już jako nastolatek. - Potem zostałem DJ-em i zacząłem wkraczać w życie klubowe - opowiadał Lansberi. Ten pochodzący z Białorusi artysta, na co dzień mieszkający w Polsce, występował w wielu klubach - można go było usłyszeć m.in. w stołecznych Luzztro, Nowa Fala, czy Naprawa, łódzkim Konkrecie czy lubelskim lokalu Experement.

Posłuchaj
55:20 2022_09_06 19_04_23_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 Lansberi i jego set (12 cali na godzinę/Czwórka) 

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

Źr. Czwórka/12'/h - Lansberi

***

Na audycję "12 cali na godzinę – 12”/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

mat.pras./kd