UP TO DATE FESTIVAL Prezentuje Pozdro Techno Sound System

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 16:36
18 i 19 maja br. w Białymstoku odbędą się dwa wyjątkowe muzyczne wydarzenia, podczas których zostanie ujawniony zaprojektowany i wybudowany przez Up To Date Festival sound system. Jedenasty Białostocki Salon Ambientu i pierwsza z cyklu impreza pod nazwą Pozdro Techno Sound System już za niespełna miesiąc!
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Shutterstock.com

Scena muzyki elektronicznej wydaje się być idealnie skrojona pod konsumpcję muzyki w stylu, z jakim coraz częściej mamy do czynienia podczas ogromnych muzycznych przedsięwzięć. Zainteresowanie muzyką elektroniczną nieustannie rośnie i coraz więcej odbiorców znajduje w niej coś dla siebie, zaś jedno z najważniejszych jej pojęć – „RAVE” – przenika do języka uczestników imprez i wydarzeń muzycznych… nierzadko stając się synonimem wielu węższych pojęć i uboższych zjawisk.

Up To Date Festival nieprzerwanie od blisko dekady w naturalny sposób buduje zainteresowanie muzyką i kulturą w sposób daleki od oficjalnie przyjętego nurtu. Uważamy bowiem, że nasza kultura jest czymś więcej niż tylko nośnikiem zabawy przy określonej muzyce.

Mierząc się z nieustannie rosnącym zainteresowaniem sceną muzyki elektronicznej, któremu towarzyszy schodzenie na dalszy plan jej ważnych aspektów, pragniemy przypomnieć to, wokół czego nasza kultura muzyczna była budowana.

PLUR – Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Wspólnota i Szacunek) – to cztery proste wartości, na fundamentach których wyrosła nasza społeczność. To spuścizna, o której przy natłoku kolejnych muzycznych imprez rzadko kiedy się jeszcze pamięta – imprez, podczas których trudno odczuć esencję tego niezwykłego zjawiska, zaś samo słuchanie i przeżywanie muzyki schodzi na dalszy plan.

„Tęsknota za tym, wokół czego zbierano się w latach 90. minionego stulecia, doprowadziła nas do miejsca, w którym przestajemy obrażać się na rzeczywistość i zmierzamy w kierunku, który uważamy za istotny i wartościowy. Nie narzekamy na stan rzeczy, lecz działamy. Tworzymy coś, co wypełni zarówno miejscówki, jak i serca. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy jedyny w swoim rodzaju sound system, który, naszym zdaniem, da nam wszystkim możliwość powrotu do idei, które kiedyś nas porwały” – przekonuje Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date Festival.

Nie mogło stać się inaczej, Pozdro Techno Sound System zostanie zaprezentowany w Białymstoku podczas pierwszej imprezy z cyklu o tej samej nazwie. 18 i 19 maja br. w Białymstoku Up To Date Festival zaprezentuje dwa muzyczne wydarzenia, które stanowić będą naturalne przedłużenie idei PLUR.

18 maja 2018 r.: Jedenasty Białostocki Salon Ambientu, we współpracy z Galerią Arsenał - Elektrownia

19 maja 2018 r.: Pozdro Techno Sound System, Open Air (więcej informacji nt. miejsca już wkrótce!)

Zobacz więcej na temat: Białystok