Wieczór Rezydentów. Zaprasza Kuba Sojka

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 16:20
- Kolejne nasze spotkanie będzie obfitować w solidną porcje nowości od polskich producentów muzyki elektronicznej, nie zabraknie też utworów bardziej połamanych rytmicznie - zapowiada Kuba Sojka. 
Kuba Sojka
Kuba SojkaFoto: Adam Ziółkowski/ Technokolor./mat.pras.

W audycji m.in Easy Audio, Holoe czy Earth Trax. W gronie ulubionych artystów Easy Audio są Henrik Schwarz, Akufen, Kraftverk, Dixon, Reboot, Guido Schneider i wielu innych. Natomiast ulubione labele to: Poker Flat, Trapez, Get Physical Off, 8bit, Oslo.

Earth Trax, czyli Bartosz Kruczyński to jeden z najbardziej zapracowanych polskich producentów szeroko pojętej muzyki elektronicznej. W tym roku artysta zaprezentował swój trzeci album "The Sensual World" wydany we współpracy z brytyjskim labelem Shall Not FadeNa nowej płycie Kruczyńskiego znajdziemy 11 utworów. Artysta postarał się w nich połączyć elementy takich gatunków jak EBM, trance, dream pop, no i oczywiście techno. Materiał na "The Sensual World" powstawał głównie w 2020 roku, podczas pandemii. W tamtym też roku ukazały się dwa pierwsze albumy Earth Trax: "LP1" oraz "LP2".

Kuba Sojka to producent, live performer, ale także muzyk pochodzący z Mysłowic. Dziś znany jest szerokiej publiczności jako jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Swoją przygodę z muzyką zaczynał jako kilkulatek - od klasy fortepianu w szkole muzycznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po kilku latach solowej działalności muzyk nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrywał muzykę w stylu detroit techno - i ten gatunek promował często na falach Czwórki

***

Na "Wieczór Rezydentów" zapraszamy w poniedziałek (03.10) - po godz. 19.00. Audycję poprowadzi Kuba Sojka. 

kul