Wieczór Rezydentów. Za beatowym sterem Kuba Sojka

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 06:50
Autor audycji zaprezentuje nowe wydawnictwa polskiej sceny muzyki elektronicznej. Pojawi się m.in debiutant o pseudonimie Chopp, czy dobrze już znany Garry Holdmann. Zabrzmi także trochę elektronicznych brzmień z Ukrainy m.in. Elija.
Kuba Sojka
Kuba SojkaFoto: Adam Ziółkowski/ Technokolor./mat.pras.

Kuba Sojka to producent, live performer, ale także muzyk pochodzący z Mysłowic. Dziś znany jest szerokiej publiczności jako jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Swoją przygodę z muzyką zaczynał jako kilkulatek - od klasy fortepianu w szkole muzycznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po kilku latach solowej działalności muzyk nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrywał muzykę w stylu detroit techno - i ten gatunek promował często na falach Czwórki

W audycji usłyszymy m.in. muzykę Poly Chain. Sasha Zakrevska to artystka pochodząca z Kijowa, która także jest mocno związana z polską sceną elektroniczną przez jej solowe albumy na lokalnych imprintach Transatlantyk, Mondoj i BAS. Występy na CXEMA, Unsound oraz Boiler Room od dawna są podstawą jej kariery. Muzyka Poly Chain charakteryzuje się przemiennością: od relaksującego ambientu i stanu medytacji po szybkie i połamane elektro. Jej debiutancki krążek - "Music for Candy Shops" - swoim tytułem nawiązuje do płyty "Music for Museums" formacji AIR. Wśród muzycznych inspiracji artystka wymienia: DJ Krusha i Flying Lotusa. Lubiła też Slowdive, Boards of Canada czy Emerson Lake and Palmer, dzięki którym zaczęła bardziej interesować się tematem syntezatorów.

Poly Chain Live / Рожеве озеро | EVE8

Czytaj także:

***

Na "Wieczór Rezydentów" zapraszamy w poniedziałek (02.05) - po godz. 19.00. Audycję poprowadzi Kuba Sojka. 

kul/pj