Wieczór Rezydentów. Dołączają Michał Daniluk, Kuba Piątkowski i Adam Smolarek

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 07:00
W wakacje czas na zmiany. Poszerzamy "Wieczór Rezydentów" i oddajemy głos młodym dziennikarzom Czwórki. W każdy czwartek po godz. 19.00 o selekcję utworów opatrzoną słowem od serca zadbają: Michał Daniluk, Kuba Piątkowski i Adam Smolarek.
Michał Daniluk, Adam Smolarek, Kuba Piątkowski - gospodarze czwartkowej odsłony Wieczoru Rezydentów.
Michał Daniluk, Adam Smolarek, Kuba Piątkowski - gospodarze czwartkowej odsłony "Wieczoru Rezydentów".Foto: mat. promocyjne

To właśnie oni zadbają o ścieżkę dźwiękową czwartkowego wieczoru w Czwórce. Spodziewajcie się wszystkiego muzycznego - już od 7 lipca.

- Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy. Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - przyznaje Michał Daniluk. - Noworomantyczne brzmienie, nową falę, post punk i shoegaze lubię najbardziej. Nie wyklucza to nieco mniejszych, ale też mocnych sympatii w innych rejonach muzycznego świata.

Kuba Piątkowski w  muzyce też szuka tego, co dziwne i zaskakujące. - Ciągnie mnie do wszystkiego, co eksperymentalne i awangardowe. Zwłaszcza jeśli jest okraszone ładną melodią czy chwytliwym refrenem. Ciągle wyszukuję rzeczy, które poszerzą moje muzyczne horyzonty, a efektami tych poszukiwań chętnie podzielę się z Wami - deklaruje nowy gospodarz "Wieczoru Rezydentów".

Adam Smolarek jest fanem polskiej muzyki niezależnej. - Interesuje mnie to, co dzieje się na koncertach granych dla dwudziestu osób, co muzycy nagrywają sami w swoich domach i to, o czym mówi się w sieci i na mieście - mówi dziennikarz i prowadzący audycję "Pasjonauci". - Jeśli szukacie nieoczywistego, tętniącego życiem podziemnego muzycznego świata - to na pewno coś dla Was - zaprasza.

***

Na pierwszą odsłonę czwartkowego "Wieczoru Rezydentów" zapraszamy w czwartek (07.07) o godz. 19.05. Audycję poprowadzi Michał Daniluk.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa