"Wieczór Rezydentów". Jan Bąk u Smolarka

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 12:40
22 grudnia 2022 roku ukaże się "Megfauna" - nowa EP-ka Jana Bąka. Artysta będzie gościem Adama Smolarka. 
Michał Daniluk, Adam Smolarek, Kuba Piątkowski - gospodarze czwartkowej odsłony Wieczoru Rezydentów.
Michał Daniluk, Adam Smolarek, Kuba Piątkowski - gospodarze czwartkowej odsłony "Wieczoru Rezydentów".Foto: mat. promocyjne

Adam Smolarek jest fanem polskiej muzyki niezależnej. - Interesuje mnie to, co dzieje się na koncertach granych dla dwudziestu osób, co muzycy nagrywają sami w swoich domach i to, o czym mówi się w sieci i na mieście - mówi dziennikarz i prowadzący audycję "Pasjonauci". - Jeśli szukacie nieoczywistego, tętniącego życiem podziemnego muzycznego świata - to na pewno coś dla Was - zaprasza autor audycji.  

Gospodarzami czwartkowej odsłony "Wieczoru Rezydentów" są także Michał Daniluk i Kuba Piątkowski.

- Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy. Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - przyznaje Michał Daniluk. - Noworomantyczne brzmienie, nową falę, post punk i shoegaze lubię najbardziej. Nie wyklucza to nieco mniejszych, ale też mocnych sympatii w innych rejonach muzycznego świata.

Kuba Piątkowski w muzyce też szuka tego, co dziwne i zaskakujące. - Ciągnie mnie do wszystkiego, co eksperymentalne i awangardowe. Zwłaszcza jeśli jest okraszone ładną melodią czy chwytliwym refrenem. Ciągle wyszukuję rzeczy, które poszerzą moje muzyczne horyzonty, a efektami tych poszukiwań chętnie podzielę się z Wami - deklaruje nowy gospodarz "Wieczoru Rezydentów".

***

Na kolejną odsłonę czwartkowego "Wieczoru Rezydentów" zapraszamy w czwartek (10.11) o godz. 19.05. Audycję poprowadzi Adam Smolarek.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa