Wieczór Rezydentów. Za beatowym sterem Kuba Sojka

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 08:00
W programie słyszmy nowości ze świata polskiej muzyki elektronicznej. Pojawią się jeszcze gorące dokonania takich wykonawców, jak Zeu5, Karol XVII & MB Valence, czy choćby Edvvin. 
Kuba Sojka
Kuba SojkaFoto: Adam Ziółkowski/ Technokolor./mat.pras.

W poniedziałkowy wieczór zaprosimy na spotkanie z Kubą Sojką. W ten wieczór wybrzmi mnóstwo nowej polskiej elektroniki. Na playliście, zgodnie z zapowiedzią Czwórkowego Rezydenta, pojawią się m.in. Zeu5, Karol XVII & MB Valence, Edvvin.

Kuba Sojka to producent, live performer, ale także muzyk pochodzący z Mysłowic. Dziś znany jest szerokiej publiczności jako jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.

Swoją przygodę z muzyką zaczynał jako kilkulatek - od klasy fortepianu w szkole muzycznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po kilku latach solowej działalności muzyk nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno - i ten gatunek promował często na falach Czwórki. Kuba Sojka specjalizuje się także m.in. w deep house, acid house, minimal, czy tech-house. - W głównej mierze nasza uwaga jest skupiona na producentach, którzy powiązani są ze sceną Detroit Techno - tłumaczył wówczas Czwórkowy Rezydent. - Sprawdzamy, jakie eksperymenty podejmowali współpracując z artystami z innych odłamów muzyki elektronicznej.

Czytaj także:

***

Na "Wieczór Rezydentów" zapraszamy w poniedziałek (04.07) - po godz. 19.00. Audycję poprowadzi Kuba Sojka. 

pj