Wieczór Rezydentów. Zaprasza Kuba Sojka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 07:00
- Program ponownie zdominują  nowości ze świata polskiej muzyki elektronicznej z naciskiem na brzmienia techno - zapowiada autor audycji Kuba Sojka.
Kuba Sojka
Kuba Sojka Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Usłyszymy dokonania takich wykonawców, jak m.in. Tom Rotzki, Retail czy Deas - dodaje kompozytor i producent. Numery Rotzkiego można usłyszeć nie tylko w polskich czy angielskich rozgłośniach, ale także na gruzińskich czy indyjskich profilach muzycznych, natomiast Deas to Karol Mozgawa. Swój pierwszy album pt. "Community" wydał dla Bush Records, który zebrał pozytywne recenzje od wielu artystów (mowa tu m.in. o takich postaciach jak: Paul Ritch, Pierre Deutschmann, Drumcomplex czy Len Faki). Poza pracą nad własnymi nagraniami, które były remiksowane przez takich artystów jak Pig & Dan, Harvey McKay, czy Martin Eyerer. Sam też remiksuje innych artystów – wśród nich można wymienić m.in. wielkiego Carla Coxa czy Inner City. 

Autor audycji - Kuba Sojka - to producent, live performer, ale także muzyk pochodzący z Mysłowic. Dziś znany jest szerokiej publiczności jako jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Swoją przygodę z muzyką zaczynał jako kilkulatek - od klasy fortepianu w szkole muzycznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po kilku latach solowej działalności muzyk nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrywał muzykę w stylu detroit techno - i ten gatunek promował często na falach Czwórki

***

Na "Wieczór Rezydentów" zapraszamy w poniedziałek (05.11) - po godz. 19.00. Audycję poprowadzi Kuba Sojka. 

kul