X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kalwi&Remi u Kacpra Ponichtery. "Nasza muzyka broni się sama"

Kalwi&Remi to niekwestionowani liderzy rodzimej sceny muzyki elektronicznej, autorzy m.in. "Explosion", czyli hymnu polskiego clubbingu. Utwór znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej polskiego kandydata do Oscara - "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
Kacper Ponichtera i Remigiusz Pośpiech
Kacper Ponichtera i Remigiusz PośpiechFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka
O Audycji
Tytuł Noc Rezydentów 6 listopada godz. 22:01 06.11.2019 22:01
Opis

Muzycy są obecni na polskiej scenie od kilkunastu lat. Jak zdradzili w Czwórce, ich przepisem na sukces jest radość z grania i dobra zabawa. - Robimy to z uśmiechem na twarzy. Nigdy nie mieliśmy maksymalnego parcia na szkło. Tworzymy to, na co akurat mamy wenę, i jeśli nie chcemy produkować utworów, to tego nie robimy. Nie cisną nas terminy i wielkie wytwórnie - mówił Krzysztof "Kalwi" Kalwat. - Nie jesteśmy sztucznie stworzonym produktem i sami prowadzimy swoją karierę. To pasja, a zarabianie pieniędzy jest przy okazji.

Muzycy opowiadali o początkach swoich muzycznych dróg. Obaj byli prezentereami radiowymi i poznali się właśnie na falach. - Tak to już zostało, choć radio się skończyło. Wciąż demoralizujemy - mówił Remi. W rozmowie powróciliśmy też m.in. do imprezy z DJ-em Tiesto, w 2004 roku poczas Viva Club Rotation Lesznie, podczas której powstał ich duet. - Ten występ zmotywował nas, by grać dniami i nocami, by ćwiczyć - wspominał Remi.

Czym różni się clubbing sprzed kilkunastu lat od imprez tego typu dzisiaj? Gdzie podziały się legendarne białe rękawiczki? Jak reagują na hejt i co zmieniło się w ich życiu przez ostatnie 17 lat? Jakie mają plany i gdzie będzie można usłyszeć ich na żywo? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Muzycy opowiadali także, jak powstał ich klip do legendarnego hitu "Explosion" i zdradzali szczegóły produkcji, m.in. to, że pierwszy raz zobaczyli swój własny klip dopiero... w telewizji i to, dlaczego w jednym z aut nie ma kołpaków.  

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Noc Rezydentów" >>>

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Rezydent: Kacper Ponichtera

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 22.07

kd

Playlista
Tagi
Playlista