Kalwi&Remi u Kacpra Ponichtery. "Nasza muzyka broni się sama"

Kalwi&Remi to niekwestionowani liderzy rodzimej sceny muzyki elektronicznej, autorzy m.in. "Explosion", czyli hymnu polskiego clubbingu. Utwór znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej polskiego kandydata do Oscara - "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
Kacper Ponichtera i Remigiusz Pośpiech
Kacper Ponichtera i Remigiusz PośpiechFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka
O Audycji
Tytuł Noc Rezydentów 6 listopada godz. 22:01 06.11.2019 22:01
Opis

Muzycy są obecni na polskiej scenie od kilkunastu lat. Jak zdradzili w Czwórce, ich przepisem na sukces jest radość z grania i dobra zabawa. - Robimy to z uśmiechem na twarzy. Nigdy nie mieliśmy maksymalnego parcia na szkło. Tworzymy to, na co akurat mamy wenę, i jeśli nie chcemy produkować utworów, to tego nie robimy. Nie cisną nas terminy i wielkie wytwórnie - mówił Krzysztof "Kalwi" Kalwat. - Nie jesteśmy sztucznie stworzonym produktem i sami prowadzimy swoją karierę. To pasja, a zarabianie pieniędzy jest przy okazji.

Muzycy opowiadali o początkach swoich muzycznych dróg. Obaj byli prezentereami radiowymi i poznali się właśnie na falach. - Tak to już zostało, choć radio się skończyło. Wciąż demoralizujemy - mówił Remi. W rozmowie powróciliśmy też m.in. do imprezy z DJ-em Tiesto, w 2004 roku poczas Viva Club Rotation Lesznie, podczas której powstał ich duet. - Ten występ zmotywował nas, by grać dniami i nocami, by ćwiczyć - wspominał Remi.

Czym różni się clubbing sprzed kilkunastu lat od imprez tego typu dzisiaj? Gdzie podziały się legendarne białe rękawiczki? Jak reagują na hejt i co zmieniło się w ich życiu przez ostatnie 17 lat? Jakie mają plany i gdzie będzie można usłyszeć ich na żywo? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Muzycy opowiadali także, jak powstał ich klip do legendarnego hitu "Explosion" i zdradzali szczegóły produkcji, m.in. to, że pierwszy raz zobaczyli swój własny klip dopiero... w telewizji i to, dlaczego w jednym z aut nie ma kołpaków.  

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji "Noc Rezydentów" >>>

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Rezydent: Kacper Ponichtera

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 22.07

kd

Playlista
Tagi
Playlista