"Noc Rezydentów". Kacper Ponichtera i jego muzyczna podróż w przestrzeni i czasie

Rezydent Czwórki tym razem zabrał nas w podróż po swoim "intymnym świecie muzyki". Wybraliśmy się więc w dźwiękową wędrówkę nie tylko po Polsce, ale też po Izraelu czy Wielkiej Brytanii. 
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
O Audycji

- Punktem wyjścia do tej odsłony audycji będzie jednak nagła i niespodziewana śmierć Andrew Jamesa Weatheralla, artysty niemal ikonicznego - zapowiadał Kacper Ponichtera w Czwórce. Jak podkreślał, Andrew Weatherall to jeden z "ojców chrzestnych współczesnej elektroniki". - Jego odejście to ogromna strata dla świata muzyki, ale także dla świata kultury - mówił. 

Popularny brytyjski DJ, dziennikarz radiowy, kompozytor, producent muzyczny i twórca wielu remiksów karierę rozpoczął w latach 80. ubiegłego stulecia, a kilka lat później stworzył słynny album "Screamadelica" zespołu Primal Scream. Remiksował też Bjork, My Bloody Valentine i New Order. Uznawany za jednego z pionierów gatunku acid house. Zmarł w poniedziałek, 17 lutego w wieku 56 lat. Przyczyną śmierci Weatheralla była zatorowość płucna. W programie wybrzmiały więc remiksy mistrza, m.in. "Fail We May, Sail We Must". 


W drugiej godzinie audycji wybrzmiały także numery z innych stron świata, m.in. od Ehuda Banaja, izraelskiego artysty, który na dzisiejsze muzyczne gusta Kacpra Ponichtery również miał - jak mówił - ogromny wpływ. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Prowadzi: Kacper Ponichtera

Data emisji: 19.02.2020

Godzina emisji: 22.07

kd

Playlista