Kovvalsky. Od didżeja do dyrektora artystycznego klubu Jasna1

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 11:00
Gościem środowej odsłony audycji był Kovvalsky - DJ, promotor, prezenter radiowy, dyrektor artystyczny i rezydent warszawskiego klubu Jasna 1. 
Kovvalsky
KovvalskyFoto: mat.promoc.

Jędrzej Kowalczyk, znany jako Kovvalsky, na scenie klubowej działa od blisko szesnastu lat. W klubie Jasna 1, jednym z najciekawszych repertuarowo miejsc w Polsce, odpowiada za program. Jest tam nie tylko DJ-em, ale także rezydentem i dyrektorem muzycznym.

Poza warszawskim klubem, Kovvalsky jest bardzo widoczny na polskiej scenie, występując w większości najważniejszych klubów i festiwali w kraju. Można go było usłyszeć również w klubach na całym świecie. Regularnie grał za granicą m.in:  w Berlinie w Griessmuehle, RSO and //:about blank, Alphabet w Tel Avivie, Ankali w Pradze, w klubie Korner w Tajpei, Lizdas w Kownie, Ballesta w Madrycie oraz  Klubie 20/44 w Belgradzie. 

Kovvalsky ma różnorodne i szerokie muzyczne zainteresowania - w jego setach można usłyszeć klasyki disco, eksperymenty italo, house, electro, techno i płyty, których nigdy by się nie spodziewał. Razem z Pitti Schmitti tworzy własną imprezę K.O.D. (Komitet Obrony Disco). Jego głównym celem jest zaproponowanie czegoś nowego i ekscytującego na scenie zdominowanej przez generyczne techno. 

Źr. Youtube/Czwórka/KOVVALSKY @ 12"/h [DJ SET]


Posłuchaj
56:20 CZWÓRKA Wieczor rezydentow - kovvalsky 22.03.2023.mp3 O sztuce didżejowania, muzycznej selekcji i szefowaniu jednemu z najciekawszych klubów w Polsce opowiada Kovvalsky (Noc Rezydentów/Czwórka)

 

____

Audycji "Noc Rezydentów" w Czwórce można posłuchać w środowe i czwartkowe wieczory. Jej prowadzący - Norbert "Bert" Borzym i Piotrek "true.dat", grają starannie wyselekcjonowaną muzykę. W ich repertuarze są zarówno brzmienia lekkie i łatwo przyswajalne jak i ciężkie i eksperymentalne. Wgłębiają się w kulturę polskiej i zagranicznej sceny przyglądając się nadchodzącym wydarzeniom. W audycji prezentują najciekawsze osobowości sceny klubowej i nie tylko.

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Gość: Kovvalsky (Jędrzej Kowalczyk)

Data emisji: 22.03.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna