X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ludzki oddech może znacząco wpłynąć na jakość powietrza w biurach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 09:00
Nowe badanie sugeruje, że największym zanieczyszczeniem w biurach są ludzie, którzy bezwiednie rozpraszają niezdrowe, lotne związki poprzez używanie dezodorantów, a nawet przez oddychanie.
Biurowiec
BiurowiecFoto: PR

Kiedy myślimy o zanieczyszczeniu powietrza, myślimy o powietrzu, które wdychamy idąc ulicami miastami. Ale nie do końca tak jest. W samych Stanach Zjednoczonych i nie tylko, ludzie spędzają prawie 40 godzin tygodniowo w pracy. Wielu z nich- jak nie większość- spędza ten czas  w środowisku biurowym.

A zatem,  jakość powietrza w biurze może być kluczowa na tyle, aby przewidzieć czy doświadczamy dobrego zdrowia. Jak więc możemy stwierdzić co jest największym zagrożeniem w biurowych przestrzeniach?

Na te pytanie odpowiedzieli badacze z Uniwersytetu Purdue. Aby odkryć, co dokładnie wpływa na jakość biurowego powietrza i jak ludzie przyczyniają się do tego, naukowcy ustawili system sensoryczny w przestrzeni dzielonej przez większość pracowników w Laboratorium Uniwersytetu.

Jednym z lotnych związków, który zmniejsza jakość powietrza, był izopren- substancja zapalna często pojawiająca się w olejkach eterycznych.

Co ciekawe, badacze odkryli również wspomniany związek w oddechu ludzi, którzy pracowali na badanej przestrzeni. Dodatkowymi substancjami, które znalazły się w powietrzu, były  chemikalia używane w dezodorantach, kosmetykach oraz produktach do włosów. Według naukowców, wszystkie te związki mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza. 


aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak