X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mycie rąk może spowolnić rozprzestrzenianie się epidemii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 14:33
W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się infekcji wirusowych, lekarze zalecają przestrzeganie zasad higieny rąk. W świetle niedawnego wybuchu koronawirusa, wytyczne w zakresie zdrowia publicznego wciąż to podkreślają. Czy zatem mycie rąk jest tak pomocne w kontekście epidemii? Nowe badania sugerują, że tak.
Woda to jeden z najcenniejszych zasobów naturalnych. Oszczędzajmy ją.
Woda to jeden z najcenniejszych zasobów naturalnych. Oszczędzajmy ją.Foto: Glow Images/ East News

Jak się okazuje, mycie rąk jest podstawą, jeśli chodzi o zapobieganie rozprzestrzeniania infekcji wirusowych - zwłaszcza tych, które przenoszone są przez kropelki z kaszlu i kichania. W swoich wytycznych Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdza, że ludzie powinni często spryskiwać ręce mydłem i wodą.

Według współautora badania, prof. Christosa Nicolaidesa, „70% osób po wyjściu z toalety myje ręce, natomiast pozostali tego nie robią”. Naukowcy twierdzą, że gdyby więcej osób częściej i właściwie myło ręce, znacznie spowolniłoby to tempo rozprzestrzeniania się chorób. Dla przykładu – właściwą higienę dłoni wśród osób podróżujących samolotem utrzymuje około 20% pasażerów. Gdyby proporcje wzrosły do 60%, mogłoby to spowolnić rozprzestrzenianie się infekcji nawet do 70%.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak