Wilq Superbohater w klipie "Jak Disney" grupy PRO8L3M

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 17:30
Dziś ukazał się oficjalny klip do numeru "Jak Disney" z wydanej w marcu 2019 płyty pt "Widmo". Autorem animacji jest Bartosz Minkiewicz – twórca komiksu.
Wilq - Jak Disney
Wilq - Jak Disney Foto: mat prasowe

Wideo powstało w oparciu o fragmenty animacji „Wilq Superbohater” w reżyserii Leszka Nowickiego i Bartosza Minkiewicza. Na FB grupy PRO8L3M Steez wyjaśnia dlaczego sam kawałek "Jak Disney" jest wyjątkowy:

Komediowy serial animowany dla dorosłych pt “Wilq Superbohater” składa się z 13 odcinków – każdy po 8-10 minut. To – jak mówią twórcy – „Doskonała rozrywka dla zarówno dla licealistów jak i profesorów uczelni, dziennikarzy czy prezesów firm”. W serialu pojawiają się głosy: Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Mirosława Zbrojewicza, Romy Gąsiorowskiej, Doroty Masłowskiej oraz stand-uperów Jaśka Borkowskiego i Łukasza „Lotka” Lodkowskiego. W produkcji udział wziął również legendarny lektor Tomasz Knapik.

Wilq Superbohater” to wydawana od 2002 roku popularna i ciesząca się uznaniem fanów i krytyków seria komiksowa, której autorami są Bartosz i Tomasz Minkiewicz.


oprac mg


Zobacz więcej na temat: animacja PRO8L3M Steez