The Rolling Stones publikują pierwszy od ośmiu lat utwór

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 18:53
Legendy wracają z "Living in a Ghost Town".
The Rolling Stones
The Rolling StonesFoto: Universal Music/Andrew Timms

The Rolling Stones prezentują utwór "Living in a Ghost Town". To pierwszy premierowy singiel zespołu od 8 lat. Kawałek powstał i został nagrany w Los Angeles oraz Londynie w warunkach izolacji.

Autorami nowego kawałka są Mick Jagger i Keith Richards. Jagger śpiewa, gra na harmonijce i gitarze, a Richards odpowiada za gitarę i chórki. Charlie Watts gra na perkusji, natomiast Ronnie Wood na gitarze, słyszymy go też w chórkach. Całości dopełnia Darryl Jones na basie oraz Matt Clifford na klawiszach, rogu, saksofonie i skrzydłówce.

Oto, co o utworze mówią sami zainteresowani:

Mick Jagger: - Jeszcze przed zamknięciem Stonesi byli w studiu, aby nagrywać nowy materiał. W trakcie tych sesji powstała piosenka, która oddaje bieżącą sytuację na świecie. Pracowaliśmy nad kawałkiem w izolacji. I oto jest – nazywa się "Living in a Ghost Town". Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Keith Richards: – Do brzegu: historia tego utworu zaczęła się ponad rok temu w LA, był stworzony z myślą o nowym albumie, wszystko się działo i nagle dotarło do nas to gówno. Mick i ja zdecydowaliśmy, że ten utwór musi ujrzeć światło dzienne teraz. Przed Wami "Living in a Ghost Town". Bądźcie bezpieczni!

Charlie Watts: – Bardzo podobała mi się praca nad tym utworem. Myślę, że dobrze opisuje obecne nastroje i mam nadzieję, że słuchacze się ze mną zgodzą.

Ronnie Wood: – Dziękujemy za wszystkie wiadomości z ostatnich tygodni. Wiele dla nas znaczy, że nasza muzyka Wam pomaga. Dlatego mamy dla Was coś zupełnie nowego. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Kawałek ma przejmującą melodię. Nazywa się "Living in a Ghost Town".

Nowy utwór znajdziecie już w serwisach cyfrowych.


AŚ/mat.prasowe

Zobacz więcej na temat: The Rolling Stones