Polskie Radio
Section05
The Rolling Stones

Nieustające entuzjazm i werwa. The Rolling Stones oczami naukowca

"Oni wciąż są pełni entuzjazmu i werwy, wciąż promieniują i pokazują, co potrafią" – tak o grupie The Rolling Stones mówił prof. Paweł Tański z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Gościł on w Trójce z okazji 60. rocznicy pierwszego koncertu legendarnego zespołu, hucznie obchodzonej na antenie stacji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler The Rolling Stones Mick Jagger Keith Richards MUZYKA muzyka hp rock and roll blues

Daniel Wyszogrodzki. The Rolling Stones i dzieciństwo na 500 stron

- Straciłem dwa lata życia na medycynie, to bardzo szlachetny zawód, ale nie dla mnie. Jestem jedynym nielekarzem w rodzinie lekarzy. Z medycyny uciekłem na psychologię, bo tam było miło. Ale już na studiach dużo pisałem - do "Radaru", do "Magazynu muzycznego" - a po latach zrobiłem doktorat z literaturoznawstwa - mówił w Dwójce Daniel Wyszogrodzki - dziennikarz muzyczny, tłumacz i pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Robert Mazurek The Rolling Stones Rock muzyka rozrywkowa książki dzieciństwo KULTURA

Muzyczne pożegnania 2021 roku na świecie

Przez ostatni rok muzyczny świat pożegnał wiele wybitnych osobowości: od geniusza jazzu Chicka Corei, przez ekscentrycznego twórcę "ściany dźwięku" Phila Spectora, po Charliego Wattsa, perkusistę, który "od zawsze" grał w zespole The Rolling Stones. Przypominamy kilka najważniejszych nazwisk zagranicznych muzyków, którzy zmarli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Chick Corea Phil Spector The Rolling Stones W POLSKIM RADIU

Nie żyje legenda The Rolling Stones. Kusy: Charlie Watts grał w nierockowy sposób

- Charlie Watts czarował, swingując i trzymając pałeczkę w jazzowy sposób. Jednocześnie to mocne uderzenie powodowało, że w muzyce Stonesów cały czas było słychać blues i swing - wspominał zmarłego perkusistę zespołu The Rolling Stones Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Charlie Watts odszedł od nas w wieku 80 lat. Jak go zapamiętamy?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Muzyczna Jedynka The Rolling Stones