YouTube skutecznym narzędziem do ochrony wilków

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 15:31
Według nowego badania osoby, które oglądały pozytywne filmy o wilkach, stały się bardziej tolerancyjne wobec tych zwierząt.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Badanie prowadzone przez naukowców z Uniwersytety w Północnej Karolinie sprawdziło, jak grupa 273 osób oceniała swoją tolerancję na wilki przed i po obejrzeniu pięciu różnych negatywnych filmów, pięciu różnych pozytywnych filmów lub pięciu neutralnych filmów.

W celu zmierzenia tolerancji na wilki u ludzi, zespół badawczy zadał uczestnikom pytania dotyczące ich ogólnego stosunku do wilków, zapytał o ich poziom akceptacji tych zwierząt w ich stanie i zapytał, czy prawdopodobnie będą za ochroną wilków lub nie.

Naukowcy odkryli, że wielu uczestników ankiety miało pozytywne nastawienie do wilków jeszcze przed kontaktem z jakimkolwiek filmem. Jednakże badania wykazały również, że pozytywne filmy mogą nadal zwiększać postawy akceptacji i gotowość uczestników do działania w celu ochrony tych zwierząt.

Naukowcy sugerują, aby udostępniać na platformie You Tube pozytywne filmiki z wilkami, które mogą pozytywnie wpłynąć na zachowanie widzów.

 

Zobacz więcej na temat: wilk