Jesteśmy optymistami!

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 14:08
Jesteśmy optymistami przez większość życia. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Naukowcy odkryli, że optymizm  wzrasta w ciągu dorastania. Gdy stajemy się dorośli stabilizuje się, a następnie podczas starszej dorosłości spada.  

U młodych ludzi bardzo trudne rzeczy, takie jak zgony i rozwody, nie zmieniają ich perspektywy na przyszłość. To pokazuje, że wiele osób prawdopodobnie zgadza się z mantrą „życie jest krótkie” i zdaje sobie sprawę, że powinny skupić się na rzeczach, które sprawiają im radość i utrzymują równowagę emocjonalną.

Jak mówią badacze: „Istnieje ogrom życia, podczas którego konsekwentnie spoglądamy na rzeczy i przyszłość. Częściowo ma to związek z doświadczeniem sukcesu zarówno w pracy, jak i życiu. Znajdujemy pracę, spotykamy znaczącą drugą osobą, osiągamy swoje cele i tak dalej. Stajemy się bardziej niezależni i w pewnym stopniu kontrolujemy swoją przyszłość. Dlatego zwykle oczekujemy, że wszystko dobrze się ułoży ”.

Badanie wykazało również zmianę optymizmu, gdy ludzie starzeją się i są w podeszłym wieku. Jest to prawdopodobnie spowodowane obawami zdrowotnymi i świadomością, że większość życia jest za nimi. Jednak wciąż ludzie mają skłonność do nadziei na coś nowego, coś lepszego.​

Zobacz więcej na temat: optymizm